Aktualności

23.05.2018r.
XV Gminny Konkurs Ekologiczny

ekolodzy23 maja w gimnazjum w Szemudzie odbył się XV Gminny Konkurs Ekologiczny. Przystąpiła do niego także drużyna z naszej szkoły. W skład naszej reprezentacji weszły uczennice klasy piątej: Martyna Kuczkowska, Oliwia Miotk, Julia Lange i Julia Lejkowska. Choć dziewczynki były najmłodszymi uczestniczkami konkursu, to doskonale poradziły sobie z konkursowymi zadaniami i godnie reprezentowały Łebieńską Hutę. Mimo, że nie odniosły sukcesu to już zapowiadają, że w przyszłym roku znowu wezmą udział w tym turnieju. Trzymamy je za słowo.

22.05.2018r.
Finał naszego talent show

twarZaczęliśmy wtorek, można powiedzieć, z przytupem. Już o 7.45 odbył się finał naszego talent show Twoja twarz brzmi znajomo. Do ostatniej rywalizacji przystąpili: Julka Kąkol z oddziału przedszkolnego, Fabian Okrój z klasy III oraz Ola Domarus z Malwiną Stromską z klasy IV. Oceniało ich występy bardzo zacne jury w składzie: p. Beata, p. Justyna i p. Kasia oraz uczniowie z prezydium samorządu uczniowskiego: Martyna Kuczkowska, Julka Lange oraz Piotr Wicki. Usłyszeliśmy piosenki „Zuzia, lalka nieduża”, „Bałkanica” oraz „Tak blisko”. Uczestnicy, chociaż niektórzy bardzo zdenerwowali, dostarczyli widzom niezwykle przyjemnych wrażeń. Zwycięzcą został Fabian, drugie miejsce dla Julki, a trzecie dla Oli i Malwiny. Wszystkim gratulujemy!

PS Na uwagę zasługuje wspaniały plakat z dopingiem dla Fabiana przygotowany przez jego kolegów z klasy.

Chcesz obejrzeć? Skocz do naszej galerii i YOU TUBE!!!

21.05.2018r.
KOMUNIKAT

komunikWprowadzanie kolejnych etapów reformy edukacji wiąże się z naturalnymi pytaniami oraz wątpliwościami. Jedną z takich kwestii jest organizacja naboru na rok szkolny 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych i klas szkół ponadgimnazjalnych. Wówczas o przyjęcie będą ubiegali się pierwsi absolwenci 8-letniej szkoły podstawowej oraz ostatniej klasy gimnazjum. Postępowania rekrutacyjne dla tych dwóch grup uczniów zostaną przeprowadzone oddzielnie, według odrębnych kryteriów rekrutacyjnych.

W związku z tym, uprzejmie proszę o zapoznanie się z załączonym listem, a także o udostępnienie go rodzicom i opiekunom uczniów klas VII szkoły podstawowej oraz klas II gimnazjum.

Proszę, aby wspomniany list został odczytany rodzicom i przekazany na najbliższych zebraniach.

Z poważaniem


Anna Zalewska

Minister Edukacji Narodowej

List znajdziecie Państwo klikając w link lub z zakładce INNE:

http://www.splebienskahuta.pl/attachments/article/41/List.pdf

18.05.2018r.
Wkrótce u nas KINO SFERYCZNE

kino sferyczneWkrótce w naszej szkole zagości KINO SFERYCZNE.

Naszym celem jest zainteresowanie uczniów nową, nietradycyjną formą kształcenia, jaką jest Kino Sferyczne. Przyjeżdżamy do wszystkich szkół oraz przedszkoli, aby przedstawić edukacyjne filmy pod kątem 360°. Dzieci znacznie lepiej rozumieją oraz zapamiętują przekazywaną im wiedzę, poprzez atrakcyjne widoki, niesamowite efekty dźwiękowe i przekonujące głosy lektorów. Znaleźliśmy rozwiązanie, dzięki któremu nauka staje się ciekawsza i zajmująca. W trakcie pokazu widzowie oglądają trójwymiarową przestrzeń, która zmienia u odbiorcy wizualne i fonetyczne odczucia. Kosmos, spadające gwiazdy, głębia oceanu, a do tego obracający się obraz, tworzą realistyczne widowisko.

 Z nami niemożliwe staje się możliwe.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tym wydarzeniem pod linkiem: http://sferycznekino.pl/filmy-sferyczne/

 

18.05.2018r.
Propozycje ubezpieczenia uczniów na rok szkolny 2018/2019

ubezp„Raport z porównania propozycji ubezpieczenia NNW uczniów, nauczycieli i pracowników” oraz Ogólne Warunki Ubezpieczenia wszystkich Towarzystw Ubezpieczeniowych biorących udział w tegorocznym programie.

Możecie się z nim Państwo zapoznać klikając w link:

http://www.splebienskahuta.pl/index.php/2012-02-20-21-28-43/ubezpieczenie

18.05.2018r.
KOMUNIKAT SKO

skoSzanowni Państwo!

Informuję, iż nakrętki i puszki aluminiowe oraz baterie trzeba przynieść do szkoły do końca maja. Po tym terminie zostaną one wywiezione do punktu skupu. Wpłaty i wypłaty pieniędzy proszę realizować również do końca maja. Po tym terminie pieniądze będą wypłacane tylko w wyjątkowych przypadkach.

opiekun SKO - Justyna Hirsz

16.05.2018r.
Wycieczka do Muzeum Marynarki Wojennej

banderaDzisiaj po raz kolejny grupa uczniów z klasy III i V pojechała na wycieczkę w ramach programu 321 START. Był to wyjazd do Gdyni do Muzeum Marynarki Wojennej. Pogoda nas cudownie dopieściła. W oczekiwaniu na wejście do muzeum, poszliśmy na plac zabaw na plaży. Cudowna, ciepła woda, muszelki, łabędzie i wszechobecny piasek dał nam wiele radości. Potem odbyła się lekcja w muzeum. Tematem zajęć były nasze symbole narodowe - flaga, godło i hymn. Dowiedzieliśmy się mnóstwa nowych rzeczy, ale też już sporo wiedzieliśmy. Trafnymi spostrzeżeniami w szczególności wykazał się Andrzej Burchardt. Dowiedzieliśmy się, co to jest bandera i każdy z nas zrobił swoją. Z wielkim szacunkiem i dumą nieśliśmy je potem do pobliskiej lodziarni. To był naprawdę udany wyjazd.

16.05.2018r.
Pasowanie na Czytelnika

czyt

Nareszcie nadszedł oczekiwany dzień pasowania uczniów klasy pierwszej na czytelnika. 16 maja grupa dziesięciu pierwszaków spędziła bardzo uroczyste chwile w szkolnej bibliotece. Stało się to  dzięki uczniom klasy piątej, którzy przygotowali program artystyczny pt. „W krainie bajek”. Starsi koledzy przygotowali również zagadki na temat znanych pierwszoklasistom bajek. Następnie po zapoznaniu się z zasadami działania biblioteki młodzi czytelnicy złożyli przysięgę i uroczyście zostali pasowani na czytelników. Otrzymali dyplomy oraz zakładki do książek w prezencie. Od dziś nasza biblioteka wzbogaciła się o kolejnych czytelników.

16.05.2018r.
Czy znasz tę baśń?

mamelski1Dzisiaj nasi uczniowie Zuzanna Stenka oraz Fabian Okrój z kl. III uczestniczyli w III Wojewódzkim Konkursie Czytelniczym „ Czy znasz tę baśń?” organizowanym przez szkołę w Częstkowie. Nie udało się zająć miejsca na podium, ale mogliśmy się zmierzyć z uczestnikami z 22 szkół, którzy przybyli do nas nawet z Tczewa. W tym roku zaszczycił nas swoją osobą sam autor legend Janusz Mamelski, którego zaskoczyła tak szczegółowa wiedza dzieci. Skorzystaliśmy z okazji i mamy piękne pamiątkowe zdjęcie.

14.05.2018r.
DOKUMENTY DO POBRANIA

komunikatSzanowni Państwo!

Pod linkiem poniżej lub w zakładce INFORMACJE - INNE znajdziecie Państwo wnioski dotyczące PRZYJĘCIA DZIECKA DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ W ROKU SZKOLNYM 2018/2019 oraz ZWROTU KOSZTÓW PRZEJAZDU DZIECKA Z DOMU DO SZKOŁY W ROKU SZKOLNYM 2018/2019.

http://www.splebienskahuta.pl/index.php/2012-02-20-21-28-43/inne

 

2011 Szkoła Podstawowa w Łebieńskiej Hucie - Aktualności. SP Łebieńśka Huta
Powered by Joomla 1.7 Templates