Aktualności

25.03.2020r.
KOMUNIKAT!!!
Szanowni Rodzice oraz Uczniowie!
 

Proszę o systematyczne logowanie się na swoje konta w e-dzienniku Librus, w związku wprowadzeniem obowiązku zdalnej nauki. Po statystykach logowań został zaobserwowany brak aktywności niektórych uczniów, co świadczy o nie wykonywaniu zadań zleconych przez nauczycieli.

24.03.2020r.
Komunikat

Rząd RP wprowadził stan epidemii, a Minister Edukacji Narodowej przedłużył zamknięcie szkół  do Wielkanocy.

Wspólnie będziemy mierzyć się z trudną sytuacją,  bo na równi dotykają nas obecne zagrożenia.

Zapewniam, że  nauczyciele dołożą wszelkich starań, aby wspierać uczniów w ich nauce domowej. To dla wszystkich:  dla uczniów, rodziców i nauczycieli,  nowe i niezwykle trudne zadanie.

Dlatego proszę o wyrozumiałość,  cierpliwość, o życzliwość i wzajemny szacunek.

Zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 20 marca 2020 r. w okresie od dnia 25 marca 2020r do dnia 10 kwietnia 2020 r. zadania edukacyjne Szkoły Podstawowej w Łebieńskiej Hucie będą realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Szersze informacje znajdziecie Państwo za pośrednictwem e-dziennika.

W celu zapewnienia lepszej współpracy nauczycieli i uczniów szkoła udostępni możliwość korzystania z aplikacji Teams - Microsoft Office 365.

Wszelkie pytania dotyczące nauki zdalnej proszę kierować do nauczycieli  lub sekretariatu szkoły za pośrednictwem maila - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Życzę wszystkim zdrowia, spokoju i optymizmu.

dyrektor Bożena Kąkol

20.03.2020r.
Dzieci uczą rodziców: Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa + kolejne darmowe materiały do nauki

Film z 10 poradami psychologa dotyczącymi wychowania dzieci.  Wskazówek udziela psycholog mgr Beata Liwowska.

Link do filmiku: https://youtu.be/HxbYRBAKs7U 

Dodatkowe materiały do nauki w domu.

Link do materiałów:  https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

Na  profilu na Facebooku Centrum Rozwoju Lokalnego trwa konkurs, do udziału w którym zachęcamy dzieci i ich rodziców. 

16.03.2020r.
Nauka zdalna
16.03.2020r.
Komunikat o rekrutacji
Informacja dotycząca rekrutacji
do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej w Szkole Podstawowej w Łebieńskiej Hucie
(dotyczy uczniów spoza obwodu)
 
Szanowni Państwo,
w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną panującą w kraju informujemy, że wnioski przyjmowane będą zgodnie z przyjętym harmonogramem do 20 marca 2020 roku.
 
Zmianie ulega sposób składania wniosków, a mianowicie Rodzice mogą wysłać skan/zdjęcie wniosku
i pozostałych załączników drogą mailową na adres placówki - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
16.03.2020r.
Komunikat
Informacja dotycząca logowania się do e-dziennika
 
Szanowni Rodzice i Uczniowie!

W związku z obecną sytuacją zachęcamy do korzystania z materiałów udostępnianych przez nauczycieli poprzez e-dziennik. W przypadku zablokowania konta/uzyskania dostępu proszę o przesłanie informacji pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W mailu prosimy o podanie:
  1.  imienia i nazwiska rodzica
  2. imienia i nazwiska ucznia
  3. klasy do której uczęszcza dziecko

Jednocześnie informuję, że w przypadku pilnej sprawy,  z sekretariatem szkoły również można kontaktować się mailowo.

13.03.2020r.
Pomoce dla ucznia – praca samodzielna

Szanowni Państwo,
 
wczoraj została ogłoszona decyzja o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych w dniach 12-25 marca. W tej szczególnej dla nas wszystkich sytuacji, chcielibyśmy wesprzeć Państwa w zapewnieniu swoim uczniom zajęć, które mogą zrealizować samodzielnie w domach.

Jeśli jest taka potrzeba i możliwość, mogą Państwo skierować swoich uczniów na stronę:
dlaucznia.migra.pl

Przygotowaliśmy tam materiały do samodzielnej nauki do następujących tematów:
Klasa IV - Temat 08. Sterujemy duszkiem po ekranie
Klasa V - Temat 08. Zadania projektowe – Baltie i Scratch
Klasa VI - Temat 08. Zabawy z algorytmami
Klasa VII - Temat 14. Komórka, adres, formuła
Klasa VIII - Temat 13. Więcej o pracy w arkuszu kalkulacyjnym

Na stronie znajdują się też inne materiały do samodzielnej edukacji, np. filmiki z inspiracjami lub gry edukacyjne (dla młodszych klas).

Życzymy wszystkim jak najwięcej zdrowia.

13.03.2020r.
Dzieci uczą rodziców

Grafik

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci. W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.

Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. "Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem". W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz 4 zadania do wykonania. By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.

Materiały można pobrać pod adresem:

https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

11.03.2020r.
Komunikat Wójta Gminy

komunikatSzanowni Mieszkańcy!
Uprzejmie proszę o zapoznanie się i obligatoryjne zastosowanie się do wytycznych Ministra Edukacji Narodowej:
https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach
https://www.kuratorium.gda.pl/zawieszenie-zajec-w-przedszkolach-szkolach-i-placowkach-oswiatowych/

Z uwagi na przenoszenie się wirusa i zagrożenie epidemiologiczne PROSIMY, aby w dniach 12 i 13 marca 2020 roku, pomimo informacji z MEN o zapewnieniu działań opiekuńczych – w miarę możliwości – zapewnić opiekę dziecku we własnym zakresie, nie posyłając go do przedszkola/szkoły. Z informacji rządowych wynika, że Rodzice mogą skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego.

Jednocześnie apelujemy o bezwzględne przestrzeganie zasad higieny, przede wszystkim o dokładne mycie rąk. Prosimy o rozwagę i zachowanie zdrowego rozsądku.
Nie panikujmy, ale też nie wystawiajmy się na niepotrzebne ryzyko zakażenia.

W przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów (kaszel, gorączka, duszność i problemy z oddychaniem) prosimy o niezwłoczny kontakt telefoniczny z najbliższym oddziałem chorób zakaźnych:

Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku tel. 58 341 55 47,
Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni tel. 58 622 42 12.
INFOLINIA 800 190 590
Prosimy zatem o uważne czytanie komunikatów na naszej stronie internetowej, plakatów i innych informacji publicznych w zakresie zagrożenia.

Ryszard Kalkowski
Wójt Gminy Szemud

11.03.2020r.
Informacja w sprawie zasiłku

komunikatSzanowni Państwo,

informacje w sprawie uzyskania dodatkowego zasiłku opiekuńczego na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem z powodu COVID-19 żłobka - klubu dziecięcego - przedszkola – szkoły znajdują się pod linkiem:

https://www.zus.pl/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia-komorek-merytorycznych/swiadczenia/-/publisher/details/1/komu-przysluguje-dodatkowy-zasilek-opiekunczy-na-czas-opieki-nad-dzieckiem-w-zwiazku-z-zamknieciem-z-powodu-covid-19-zlobka-klubu-dzieciecego-przedszkola-szkoly-/2537033

2011 Szkoła Podstawowa w Łebieńskiej Hucie - Aktualności. SP Łebieńśka Huta
Powered by Joomla 1.7 Templates