Aktualności

14.09.2017r.
Sezon ziemniaczany rozpoczęty

ziemDzisiaj klasa II czciła "Święto pieczonego ziemniaka". Udaliśmy się do p. Justyny, Oskara mamy. Tam zastaliśmy pięknie przygotowane ognisko i stół z ciastem i napojem. Upiekliśmy kiełbaski, za które bardzo dziękujemy p. Dorocie Stenka, za batoniki też. Gdy już napełniliśmy brzuchy łakociami, w tym pysznymi babeczkami p. Marii, zaczęliśmy się bawić. Oskar ma tyle zabawek, że chłopcom wychodziły oczy z orbit. Każdy chciał się przejechać wspaniałym traktorem. Widzieliśmy pięknego bażanta i mnóstwo królików. Potem zrobiliśmy sobie wycieczkę do lasu, gdzie znaleźliśmy mnóstwo grzybów. Dzieciaki naprawdę nieźle się na nich znają, chociaż Damian usilnie starał się nam wmówić, że wełnianka to rydz. Jutro robimy lekcję o rydzach. Było super! Wszystkim, którzy przyczynili się do tak mile spędzonego dnia, bardzo dziękujemy:)

13.09.2017r.
Wspomnienia z Wisełki – część 2

wiseTym razem przeczytajcie to, co napisała Julia Lejkowska: „Najbardziej podobało mi się, że mieliśmy zabawę wodną. Mieliśmy zawody w szukaniu numerków. Byliśmy  w Międzyzdrojach jak padało, a jak świeciło słońce chodziliśmy nad morze. Było dobre jedzenie, mieliśmy nawet śniadanie  do łóżka, ale jedliśmy na ziemi, a nie w łóżku. Śpiewaliśmy piosenki i mieliśmy religijne spotkania rano i wieczorem. Byliśmy raz w kościele. Za rok pojadę znowu.”

12.09.2017r.
Energetyczna prezentacja szkoły tańca El’dance

taniec 1

Już po raz kolejny tancerze ze szkoły El’dance zachęcali uczniów do uczestniczenia w zajęciach. Ich występy są bardzo pomysłowe i wprawiają wszystkich w dobry nastrój. Taniec na pewno pozwala rozładować stres, pozbyć się złych emocji i spojrzeć na świat przez różowe okulary. No to: Tra la la! Kto chętny do tańca? 

08.09.2017r.
Wspomnienia z Wisełki

wiseTroje uczniów z naszej szkoły, Martyna Kuczkowska, Julia Lejkowska i Jan Domarus, spędziło dwa tygodnie w Wisełce. Była to dla nich nagroda za pracę w roku szkolnym 2016/2017. Oto wrażenia Martyny: „Było super!!! Na pewno w przyszłym roku będę chciała pojechać. Najbardziej podobała mi się zabawa wodna i gra chaos. Mieliśmy super opiekunów. Prawie codziennie chodziliśmy na plażę lub nad jezioro. Codziennie mieliśmy religijne spotkania, rano i wieczorem, śpiewaliśmy na nich piosenki i modliliśmy się. W niedzielę pojechaliśmy do kościoła. Dwa razy byliśmy w Międzyzdrojach. Mieliśmy także śniadanie do łóżka. Dzięki temu wyjazdowi bardzo zachęciłam się do nauki języka niemieckiego. Było super!!!”

06.09.2017r.
Brawurowy pokaz karate

Z inicjatywy Stowarzyszenia „Przyszłość regionu” pojawili się w naszej szkole trenerzy karate. Zachęcali do uczestniczenia w zajęciach tej wschodniej sztuki walki. Wszyscy byliśmy po wrażeniem. Szczegóły na plakacie.

plakat karate

04.09.2017r.
Inauguracja nowego roku szkolnego

rozpoczecie roku szkolnegoCzwartego września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Tym razem w naszych szeregach pojawili się nie tylko pięcio- i sześciolatkowie z oddziału przedszkolnego, ale i uczniowie klasy siódmej. Razem ruszamy w pierwszy rok zreformowanej szkoły. W naszym gronie pedagogicznym również pracuje wielu nowych nauczycieli. Większość z nich będzie uczyć tylko w klasie siódmej, ale pani Barbara Barzowska będzie naszym nauczycielem matematyki dla klas IV – VII, a pan Piotr Żylla zabierze nas w przeszłość na lekcjach historii, natomiast pan Dariusz Matyk będzie uczył techniki klasy IV-VI. Zmiany, zmiany, ale bez przesady: UCZYĆ SIĘ PO PROSU TRZEBA!!! Udanego roku szkolnego wszystkim życzymy!

23.06.2017r.
Czas podsumowań – zakończenie roku szkolnego

swiadectwo

Pracowaliśmy, pracowaliśmy i oto nadszedł ON – dzień zakończenia roku szkolnego!! Dzisiaj otrzymaliśmy wynagrodzenie za pracę, zachowanie, zaangażowanie i zwycięstwa. Wszyscy nagrodzeni z uśmiechami na twarzach, ale także nagrodami pod pachą wędrowali do domów. Teraz dwa miesiące laby!! Pamiętajcie o zachowaniu zasad bezpieczeństwa!! Do zobaczenia 4 września. Będziemy tęsknić? Może jeszcze nie dzisiaj, ale…

22.06.2017r.
SKO – podsumowanie konkursów

sko22 czerwca opiekun SKO – pani Justyna Hirsz – pojawiła się w szkole z siatami pełnymi prezentów. Za co? Za wytrwałość, oszczędzanie, systematyczność, ale również empatię! Nagrodzeni zostali wszyscy, którzy oszczędzali. Nagrody od magnesików na lodówkę, przez smycze, długopisy, książeczki, piłki aż po śpiwory i zestawy LEGO. A zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali: za puszki aluminiowe - I miejsce Lange Kamil (600 sztuk!!!), za nakrętki - I miejsce Gracjan Kąkol (47 kilogramów!!!)

W ogólnym konkursie SKO: I miejsce - Stenka Anna i Stenka Zuzanna, II miejsce - Fabian Okrój i Jan Okrój, III miejsce - Cymann Nadia, Domarus Tatiana, Kąkol Angelika, Kąkol Julia oraz Miotk Oliwia. Gratulujemy!!!

2011 Szkoła Podstawowa w Łebieńskiej Hucie - Aktualności. SP Łebieńśka Huta
Powered by Joomla 1.7 Templates