Aktualności

11.02.2019r.
Warsztaty dla dzieci w ferie

gggGminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie zaprasza dzieci w wieku od dziesięciu lat wzwyż, do wzięcia udziału w warsztatach aktorskich, które poprowadzą aktorzy Aleksandra Perz oraz Beniamin Koralewski. Aby umożliwić udział w zajęciach dzieciom z różnych części gminy, warsztaty prowadzone będą w dwóch lokalizacjach. W pierwszym tygodniu ferii w hali sportowej w Szemudzie a w drugim w Szkole Podstawowej w Bojanie. Uczestnicy w zabawowy, niewymuszony sposób zapoznawać się będą z elementarnymi zadaniami aktorskimi, ruchem scenicznym oraz literaturą muzyczną. Kanwę tworzonych opowieści stanowić będą postaci i historie z bajek ilustrowane muzyką klasyczną i filmową o wysokich walorach artystycznych. Uczestnicy przy pomocy tańca, szeroko pojętego ruchu, gestu i mimiki budować będą scenki tworzące spektakl trwający około 20 min.

Szczegóły dotyczące regulaminu i zapisów na zajęcia znajdują się na stronie internetowej GCKSiR w Szemudzie www.gcksir.szemud.pl

Ofertę warsztatów muzycznych znajdziecie Państwo pod linkiem: http://www.splebienskahuta.pl/attachments/article/41/Oferta_Warsztaty_Muzyczne_MUZYCZNY_STARTER_web_2017.pdf

08.02.2019r.
Tradycja rzecz święta - noc w szkole

nocFerie zaczęliśmy od nocy w szkole. Uczniowie klas VI, VII i VIII spotkali się późnym popołudniem w piątek, by wspólnie spędzić pierwsze godziny ferii. Po krótkiej odprawie i zakwaterowaniu w salach lekcyjnych, rozpoczęli biesiadowanie przy tortillach, sandwiczach i zapiekankach. Po kolacji zagadki książkowe, teatr cieni oraz książkowe domino. Później gry, dyskoteka, filmy i ... było już po drugiej. Kilka godzin snu, a potem śniadanko i sprzątanko! A około 10.00 wszyscy rozjechali się do domów. Teraz dwa tygodnie bez szkoły. Spotkamy się 25 lutego!

08.02.2019r.
Niecodzienny gość w zerówce

gitaraDzisiaj (08.02.2019) z samego rana pani Ola zapowiedziała nam niespodziankę. Wszyscy od razu zaczęli zgadywać co to może być, ale odpowiedź znała tylko Ewelina. To właśnie za jej i jej mamy przyczyną odwiedziła nas pani Joanna Machol, która doskonale zna się na muzyce. W bardzo przystępny sposób opowiedziała nam wszystko na temat gitary. Dzięki pani Joannie dowiedzieliśmy się jakie są rodzaje, z jakich części się składa, ile ma strun i jak się na niej gra. Najfajniejsze jednak było to, że sami mogliśmy spróbować jak się na niej gra. Niektórzy mówili, że łatwo, inni zaś, że trudno. Znaleźli się również tacy, którzy postanowili zostać gitarzystami. Bardzo dziękujemy pani Joannie i pani Marzenie.

04.02.2019r.
REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO I KLASY PIERWSZEJ

Szanowni Rodzice!

Informujemy, że od 18.02.2019 roku do 22.03.2019 roku (do godz. 15:00) rusza rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej w Szkole Podstawowej w Łebieńskiej Hucie.
Wnioski dostępne są na stronie szkoły w zakładce REKRUTACJA lub w sekretariacie szkoły.

W załączonych zarządzeniach Wójta Gminy Szemud znajdziecie Państwo:

  1. dokładne terminy postępowania rekrutacyjnego oraz uzupełniającego na rok szkolny 2019/2020 do przedszkola, innej formy wychowania przedszkolnego, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej i do klasy pierwszej szkoły podstawowej, prowadzonych przez Gminę Szemud (dotyczy uczniów spoza obwodu) - Zarządzenie Nr 56/V/2019 z dnia 30.01.2019r.
  2. wzór wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola, innej formy wychowania przedszkolnego lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, prowadzonych przez Gminę Szemud - Zarządzenie Nr 57/V/2019 z dnia 30.01.2019r.

W załączonych uchwałach Rady Gminy Szemud zostały załączone:

  1. kryteria oraz ich wartość punktowa w postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkola, innej formy wychowania przedszkolnego i oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, prowadzonych przez Gminę Szemud - Uchwała Nr XXIX/377/2017 z dn. 27.03.2017r.
  2. kryteria rekrutacji dla kandydatów spoza obwodu w postępowaniu rekrutacyjnym do klasy pierwszej szkoły podstawowej, prowadzonych przez Gminę Szemud - Uchwała Nr XXIX/378/2017 z dn. 27.03.2017r.
04.02.2019r.
Mam talent (etap II)

mamtW poniedziałek 4 lutego w naszej szkole odbył się drugi etap konkursu „Mam talent” . Do rywalizacji przystąpiło w sumie 5 grup oraz 2 osoby indywidualnie. Wszystkie występy bardzo nam się podobały! Decyzją jury do następnego etapu przeszli:

Liliana Formela i Anna Stenka

Julia Lange i Malwina Stromska

Paulina Szymańska, Oliwia Bach i Daniela Czoska

Stenka Zuzanna

Cyman Nadia, Domarus Maja i Domarus Tatiana

Tym, którym nie udało się zakwalifikować bardzo dziękujemy za wspólną zabawę! Następny etap już w kwietniu. Do zobaczenia.

Niedługo będziecie mogli zobaczyć naszych "talenciarzy" na naszym YOUTUBE.

01.02.2019r.
Aleksander Majkowski inspiracją, czyli o wyjeździe na przedstawienie

theatre 2W czwartek 31 stycznia uczniowie klas V-VIII (z trojgiem szczęściarzy z kl. IV) wraz z nauczycielami pojechali do Gdyni do Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza. Pojechaliśmy na spektakl pt. „Przygody Remusa”, przedstawienie było opracowane na podstawie książki Aleksandra Majkowskiego pt. „Życie i przygody Remusa”. Gdy zaczął się spektakl, wszyscy byli zaciekawieni tłem, na którym wyświetlano animacje. Akcja była bardzo dynamiczna, realizm mieszał się z fantazją, a sceny refleksyjne i poważne z humorystycznymi. Remus wciągnął wielu z nas w swój świat bez reszty. Podążaliśmy śladem jego i jego taczki wypełnionej książkami (w towarzystwie Trąby). Było nam i smutno, i wesoło, i nostalgicznie. Przedstawienie podobało się i uczniom i nauczycielom.

25.01.2019r.
Mamy sukces

kasznuty16Dnia 25.01. cztery uzdolnione muzycznie dziewczynki z klasy „0” i Martyna z klasy VI, wzięły udział w XIV POMORSKIM KONKURSIE KASZUBSKIEJ PIEŚNI BOŻONARODZENIOWEJ. Kiedy jury zaczęło ogłaszać wyniki - mamy, które towarzyszyły swoim córeczkom, prawie nie oddychały z emocji. No i … cóż to była za radość! gdy usłyszały, że nasze śpiewaczki z klasy „0” zajęły III miejsce w powiecie!!! Oczywiście od razu powiadomiły panią wychowawczynię. Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów dla Rozalki, Ewelinki, Madzi I Klaudii.

22.01.2019r.
Przy Was najbezpieczniej czujemy się!! Dzień Babci i Dziadka!!

baba i dziadek

Mieć babcię i dziadka

to znaczy mieć słońce…

Nasza szkolno-rodzinna uroczystość przebiegła w radosnej i ciepłej atmosferze. Goście, jak co roku, dopisali i wszystkie miejsca były zajęte, nawet trzeba było dostawić krzesła. Wnuczęta zostały wspaniale przygotowane: wierszyki, piosenki, tańce, bałwankowe opowieści. A brawurowy występ uczniów klasy siódmej na długo pozostanie w pamięci naszych gości. Po wspaniałych występach, babcie i dziadkowie zostali obdarowani uroczymi upominkami. Z pewnością miło jest dziadkom, gdy ktoś o nich pamięta.

uczeń klasy 8 i …

18.01.2019r.
Próbny egzamin ósmoklasisty z GWO

egz15, 16 i 17 stycznia - w tych dniach pisaliśmy kolejny już próbny egzamin ósmoklasisty. Zaczęliśmy we wtorek od j. polskiego, na który mieliśmy aż 120 minut. Osoby z opiniami z poradni mogły pisać 50% czasu dłużej. Wtorkowy egzamin był trochę inny od poprzedniego z języka ojczystego, jednak daliśmy radę. Najtrudniejszym zadaniem była oczywiście praca stylistyczna na co najmniej 200 słów, która jest bardzo wysoko punktowana. Na matematykę mieliśmy 100 minut. Ten test z matematyki wyszedł chyba każdemu lepiej niż ten poprzedni. Z resztą był chyba trochę łatwiejszy. Na j. angielski mieliśmy 90 minut. W moim odczuciu najtrudniejsza jest pierwsza część składająca się z 3-4 zadań na słuchanie. Egzaminy minęły szybo, każdy starał się wykorzystać czas jak najlepiej. Mam nadzieję, że "prawdziwy" egzamin wypadnie jednak znacznie lepiej.

Uczeń kl. 8

07.01.2019r.
Obiady w szkole

kucharz gifSzanowni Państwo, od 2 stycznia w naszej szkole rozpoczęto wydawać gorące posiłki dzieciom. Dokładne informacje otrzymacie państwo klikając w link: http://www.splebienskahuta.pl/attachments/article/63/INFORMACJA%20O%20OBIADACH%20SZKOLNYCH.pdf

lub w zakładce INFORMACJE - OBIADY

2011 Szkoła Podstawowa w Łebieńskiej Hucie - Aktualności. SP Łebieńśka Huta
Powered by Joomla 1.7 Templates