Aktualności

21.03.2018r.
Witamy wiosnę

wiosna

Dzisiaj, tj. 21 marca, obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Każda klasa przygotowała swoją marzannę. Wszyscy zgromadziliśmy się przy ognisku, wrzucaliśmy do niego kukły i wykrzykiwaliśmy rymowanki i wiersze. Jako pierwsza wystąpiła klasa „0”, która przygotowała ładny wierszyk. Następnie marzannę spaliły pierwszaki. Zaraz po nich klasa druga, która przyniosła aż trzy marzanny. Potem kolejne klasy także wrzucały do ognia samodzielnie wykonane kukły. Klasa piąta przygotowała największą marzannę z całej szkoły. Uczniowie klasy szóstej niestety nie zrobili marzanny, a klasa „7” wyjechała. Zimę pożegnaliśmy, mamy nadzieję, że powróci dopiero za rok. Teraz już tylko czekamy na wiosnę.

Mateusz Formela

19.03.2018r.
Dzień Jedności Kaszubów

kaszubskaf

Dzień Jedności Kaszubów w naszej szkole obchodzony jest pod znakiem szkolnych eliminacji konkursu prozy i poezji kaszubskiej Rodnô Mòwa. Do konkursu gminnego zakwalifikowali się : z klasy „0” Konrad Kalkowski i Piotr Drewa, klasy I-III reprezentować będą : Angelika Kuczkowska i Fabian Okrój, natomiast w kategorii klas IV-VI wystąpi Martyna Kuczkowska. Gratulujemy i życzymy powodzenia. Klasie VII dziękuję za inscenizację w języku kaszubskim pt. „Za co bòcón béł ùkôróny”.

Katarzyna Miotk

13.03.2018r.
Konkurs Poezji Polskiej - etap gminny

poe

Wczoraj, tj. 13 marca, w bibliotece w Szemudzie odbył się gminny etap konkursu recytatorskiego poezji polskiej. Ja, Amelka, Ola, Tymon i Paulina pojechaliśmy na miejsce z panią Kasią. Najpierw zaprezentowali się młodsi uczestnicy z kl. I-III, potem recytatorzy z kl. IV-VI. Reprezentanci naszej szkoły zaprezentowali się naprawdę dobrze. Ja prezentowałam swoją recytację w najstarszej kategorii, klas VII oraz gimnazjum. Moja kategoria była 3. w kolejności. O dziwo, nie denerwowałam się. Powiedziałam najlepiej jak umiałam. Gdy ogłoszono wyniki, byłam w szoku. Nie wiem, jakim cudem, ale zdobyłam 3. miejsce. Amelka zdobyła wyróżnienie. To był bardzo udany konkurs.

Martyna

09.03.2018r.
Konkurs Biblijny

biblW dniu 09 marca 2018 r. Martyna Kuczkowska ze swoją mamą udała się do Rumi na Konkurs Biblijny im. Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda. W tym roku uczniowie musieli się zapoznać z Księgą wyjśca ze Starego Testamentu. Martyna jest bogatsza o kolejne doświadczenie konkursowe, tym razem dotyczące religii.

08.03.2018r.
Międzynarodowy Dzień Kobiet

kobietJak co roku w naszej szkole, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kobiet. I jak co roku, w tym również, nasi chłopcy i mężczyźni bardzo się postarali. Ubrali się elegancko, niektórzy w garnitury, przynieśli kwiatki, czekoladki i laurki. Przygotowali konkurs dla dziewczynek starszych i młodszych. Zrobili tak, że każda wypadła świetnie. A dla pań pojawił się smaczny tort i kawka.

 Dziękujemy!!!

Wszystkie kobiety ze szkoły!

07.03.2018r.
KOMUNIKAT
komunikatW imieniu Zarządu zapraszam wszystkich Członków Stowarzyszenia "PRZYSZŁOŚĆ REGIONU" przy Szkole Podstawowej w Łebieńskiej Hucie na zwyczajne Walne Zebranie Członków, które odbędzie się 20 marca 2018r. o godz. 19.00 w Szkole Podstawowej w Łebieńskiej Hucie. Celem zebrania jest złożenie przez Zarząd sprawozdania z działalności za rok 2017 oraz omówienie planów na 2018 rok. Liczymy na Państwa obecność.
 
Pozdrawiam serdecznie

Dorota Stenka

06.03.2018r.
Konkurs Prozy i Poezji Polskiej

poezjaDzisiaj, tj. 6 marca, w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski. Po usłyszeniu trzech dzwonków informujących o rozpoczęciu konkursu, stres zaczął narastać. Jako pierwsi wystąpili uczniowie klasy „0”. Pięknie recytowali wierszyki. Po zerówce czas nadszedł na kategorie klas 1-3. I miejsce zajęła uczennica klasy 3. Paulina Szymańska, II miejsce także zajął uczeń klasy 3. Tymon Szreder i III miejsce zajęła uczennica klasy 1. Maja Domarus. Wszyscy mówili pięknie, ale niestety zwycięzca jest tylko jeden. No i nadszedł czas na kategorie klas IV-VI, w której I miejsce zajęła uczennica klasy 6. Amelia Szreder, II miejsce zajęła uczennica klasy 4. Ola Domarus, III miejsce zajął Andrzej Burchardt . Tu wiersze były znacznie dłuższe. Musimy też wspomnieć o Martynie Gruba, która miała najdłuższy wiersz i mówiła go tak ślicznie. Warto też wspomnieć, że uczniowie, którzy zajęli I i II miejsca będą reprezentowały szkołę w Gminnym Konkursie Prozy i Poezji Polskiej. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Amelia Szreder  

01.03.2018r.
Twoja twarz brzmi znajomo - część 2.

twarDruga część pierwszej edycji zabawy "Twoja twarz brzmi znajomo" w naszej szkole przeszła do historii. Niestety nie wystartowały niektóre osoby, były chore. Ale za to te, które wystąpiły zrobiły furrorę. Pierwsza była Julka z zerówki w piosence "Puszek Okruszek" Natalii Kukulskiej, następnie grupa "Przyjaciółki" z klasy I w przeboju "Idziemy do ZOO", potem Fabian z klasy II z piosenką zespołu Big Cyc "Makumba" i czwartoklasistki w melanżowych bluzkach w utworze Katarzyny Sobczyk "O mnie się nie martw". Wszyscy byli rewelacyjni, ale cóż, ta zabawa ma to do siebie, że trzeba kogoś wyeliminować. Niestety, następnym razem nie wystąpią przed nami "Przyjaciółki", jeszcze młode i dobrze się zapowiadają, więc na pewno jeszcze o nich usłyszymy. Występy można obejrzeć na YOUTUBE https://www.youtube.com/channel/UC2FatRxkXGDjecr785JghZA

28.02.2018r.
Kino i Urząd Miasta

kinoW środę, uczniowie ze świetlicy udali się do Wejherowa na film "Jaskiniowiec", który w humorystyczny sposób przeniósł nas w czasy życia w jaskiniach i związane z tym perypetie. Przed projekcją mieliśmy jeszcze chwilę czasu i udaliśmy się do Urzędu Miasta, aby obejrzeć wystawę pt. “Wejherowo okresu międzywojennego”. W Sali Historycznej można obejrzeć m.in. multimedialny gabinet Teodora Bolduana, burmistrza Wejherowa w latach 1934-39, warsztat stolarski, Bank Polski z zabytkową już kasą pancerną, zakład zegarmistrzowski, zakład fryzjerski „Rococo”, który powstał w Wejherowie w 1927 r., a jego właścicielem był Jakub Hildebrandt. Jest także odtworzona kawiarnia, która mieściła się przy ul. Lęborskiej, oraz makiety Kalwarii Wejherowskiej i centrum miasta. Przed powrotem do domu udaliśmy się na pizzę i frytki.

27.02.2018r.
Wyróżnienie

dziec

2011 Szkoła Podstawowa w Łebieńskiej Hucie - Aktualności. SP Łebieńśka Huta
Powered by Joomla 1.7 Templates