Aktualności

13.12.2018r.
IX KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

swKochani!

Każdy - kto chce i lubi Święta Bożego Narodzenia, każdy - kto lubi oglądać i podziwiać coś wyjątkowego, każdy - kto ma ochotę coś pysznego przekąsić, każdy - kto chce się trochę wzruszyć i rozerwać, każdy - kto do domu chce przynieść coś wyjątkowego, wreszcie RODZICE, którzy chcą być dumni ze swoich pociech, każdy z  Was niech czuje się zaproszony na IX KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY do Szkoły Podstawowej  w Łebieńskiej Hucie 18 grudnia na godzinę 17.00. Pamiętajcie, jesteście najważniejsi!!!

10.12.2018r.
Nigdy nie jest za późno na zmianę! Historia Ebenezera Scrooga

opoWczoraj mieliśmy okazję (uczniowie klas IV-VIII) obejrzeć przedstawienie pt. „Opowieść Wigilijna”. Niezwykła historia autorstwa Karola Dickensa została po raz kolejny przeniesiona na scenę! Z zapartym tchem śledziliśmy etapy przemiany zatwardziałego sknerusa w człowieka szlachetnego serca. Oczywiście bardzo podobały nam się duchy świąt Bożego Narodzenia. Wprawdzie nie przestraszyły nas bardzo, ale dreszczyk niepokoju przeszedł po plecach. Nastrój dodatkowo budowała muzyka, raz przerażająca, innym razem wesoła. Spektakl bardzo nam się podobał, skłonił do refleksji nad własnym zachowaniem, a dodatkowo wprowadził w atmosferę Bożego Narodzenia.

07.12.2018r.
„Napisz list. Zmień życie!”

AmnestyPowyższe hasło przyświecało tegorocznemu Maratonowi Pisania Listów, który odbył się 7 grudnia w naszej szkole. Uczniowie klasy VI zaprezentowali sylwetki bohaterów Maratonu, a występowi uczniów towarzyszyła projekcja filmu. Następnie odbył się maraton.
Uczniowie naszej szkoły zdecydowali się napisać listy w obronie Nonhle Mbuthuma, mieszkanki RPA. Nonhle stoi na czele swojej społeczności przeciwstawiając się firmie wydobywczej, która chce wydobywać tytan na ziemi ich przodków. „Kiedy zabierasz moją ziemię, zabierasz moją tożsamość” - mówi. Jest prześladowana właśnie za obronę swoich praw. Nonhle jest częścią tradycyjnej społeczności Amadiba, która ma wspólne prawa do ziemi w prowincji Eastern Cape w Republice Południowej Afryki. Około 5 000 osób może zostać przymusowo eksmitowanych, jeśli firma dostanie pozwolenie na wydobycie na ich ziemi. Mogą stracić domy, źródła utrzymania i wręcz cały styl życia.
Wiemy, że co roku dzięki tej ogólnoświatowej akcji udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane. Społeczność naszej szkoły ma ogromną nadzieję, że także i w tej sprawie zostaną podjęte działania.

06.12.2018r.
Konkurs na stroiki bożonarodzeniowe

swieKonkus SKO na stroiki bożonarodzeniowe rozstrzygnięty!!!

Kochani, większego dylematu wybrane jury jeszcze nigdy nie miało. Miały być stroiki, a wyszły cuda!!! Wszystkie, naprawdę wszystkie zasługują na wyróżnienie!!! Włożono w nie mnóstwo pracy, pieniędzy, a przede wszystkim inwencji twórczej. Kademu z komisji podobał się bardziej inny stroik, każdy nauczyciel zachwycał się innym cudem, to wszystko przecież jest kwestią gustu. Kogo wyróżnić? Komu dać lepszą nagrodę? Nie da się. Poprosiliśmy o pomoc panią Joasię od plastyki, która zna się na sztuce.

Postanowiliśmy więc, co następuje:

I miejsce otrzymuje stroik Klaudii Sypion,

II miejsce - stroik Mai Dampc,

III miejsce wszystkie pozostałe.

Gratulujemy i dziękujemy za włączenie się do konkursu. Wasze piękne stroiki zostaną sprzedane na kiermaszu i zasilą nasz szkolny budżet. Możecie je obejrzeć w naszej galerii.

30.11.2018r.
Pomagamy potrzebującym - Tutka charytatywna

Szanowni Państwo! Nasza szkoła przystępuje do akcji charytatywnej "TUTKA CHARYTATYWNA" - jezeli Państwo mieliby ochotę przyłączyć się do niej i podzielić się z kimś z naszej parafii dobrami, których ma w nadmiarze, zapraszamy do szkoły po torbę (TUTKĘ) i zapełnienie jej potrzebnym asortymentem. Szczegóły prosimy odczytać z torby:)

tutka

30.11.2018r.
Andrzejki

andrzejki14W piątek, 30 XI 2018 roku świętowaliśmy w naszej szkole andrzejki. Uczniowie klas VI, VII oraz VIII przygotowali wspaniałe zabawy. Były rozmaite wróżby, koło fortuny, pokój strachu oraz kilka innych, równie ciekawych i interesujących projektów. Po wszystkim była szkolna dyskoteka. Wszyscy świetnie się bawiliśmy!

28.11.2018r.
Wyjazd do Wielkiej Fabryki Elfów w Gdańsku

elf1Na dworze pojawił się pierwszy śnieżek, a w serduszkach naszych najmłodszych uczniów zjawiła się świąteczna atmosfera. Wszystko to za sprawą wyjątkowej wyprawy. Maluchy odwiedziły Wielką Fabrykę Elfów w Gdańsku. Podczas bajecznej podróży dzieciaki w towarzystwie Elfa - Przewodnika pomagały odtworzyć Melodię Świąt. Odwiedziły 10 punktów z atrakcjami. Były aktywności ruchowe na olbrzymich dmuchańcach, zagadki logiczne, zabawy zręcznościowe i malowanie bombek. Wizytę zwieńczyło spotkanie z Mikołajem, który osobiście wręczył każdemu dziecku dyplom i kubek z łakociami. Sezon świąteczny został rozpoczęty. Teraz pozostaje czekać na spełnienie marzeń szeptanych do ucha Mikołajowi.

27.11.2018r.
Światowy Dzień Pluszowego Misia

misW dniu dzisiejszym w naszej szkole działo się,... oj działo. Można powiedzieć, że mieliśmy najazd misiów, misiaczków, miśków...... ponieważ obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Zadaniem każdej klasy było przyniesienie jak największej ilości tych ulubionych uszatków. Nie do pobicia była klasa “0”. Tam średnio na jednego ucznia przypadało 8,2 misia. Kolejnym zdaniem było zaśpiewania piosenki lub wyrecytowanie wiersza z pluszakiem w tle. W tej kategorii nie było przegranych, ponieważ wszyscy, którzy wzięli udział otrzymali czekoladowego misia w nagrodę – za co dziękujemy Komitetowi Rodzicielskiemu. Rozstrzygnięto także konkurs na największego bohatera dzisiejszego zamieszania, który wygrał Oskar z klasy trzeciej (pluszak był większy od właściciela).

27.11.2018r.
Méster Bëlnégò Czëtaniô

kaszubDziś nasi uczniowie w osobach: Martyna Kuczkowska kl. VI, Aleksandra Domarus kl. V, Fabian Okrój kl. IV oraz Maja Domarus kl. II uczestniczyli Gminnym Konkursie „Méster Bëlnégò Czëtaniô”. III miejsce w kat. kl. IV-VI zajęła Martyna Kuczkowska i tym samym będzie reprezentowała naszą szkołę w konkursie powiatowym w Linii. Dziękuję wszystkim uczestnikom za ich trud i zaangażowanie.

Katarzyna Miotk

26.11.2018r.
Konkurs SKO

sko2KONKURS SKO

na najładniejszy stroik bożonarodzeniowy

Prace należy oddać do 6 grudnia p. Januszowi. Komisja wybierze i nagrodzi autorów najładniejszych stroików. Wszystkie stroiki zostaną sprzedane na naszym szkolnym kiermaszu.

2011 Szkoła Podstawowa w Łebieńskiej Hucie - Aktualności. SP Łebieńśka Huta
Powered by Joomla 1.7 Templates