Aktualności

25.07.2019r.
Boisko już otwarte...

boisko

Na ten dzień czekaliśmy od dawna…. . 25.07.2019r. dokonano uroczystego otwarcia boiska wielofunkcyjnego przy naszej szkole. Uroczystość obecnością zaszczycili: Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Wiesław Byczkowski, Wójt Gminy Szemud Ryszard Kalkowski, Przewodnicząca Rady Gminy Szemud Aleksandra Perz, Skarbnik Gminy Szemud Teresa Pustelnik, członkowie Rady Gminy Szemud -Monika Brzeska, Ireneusz Czarnowski, Jacek Nawrocki, Kierownik Referatu Zamówień Publicznych i Inwestycji Ryszard Dampc wraz z pracownikami, Kierownik Referatu Oświaty Barbara Siemek-Pawłowska, sołtysi Będargowa i Łebieńskiej Huty: Łukasz Okrój i Wojciech Wilczewski, Komendant Gminny Straży Pożarnej Paweł Milewczyk, Ks. Łukasz Szymanowski –rezydent w parafii Chwaszczyno oraz wykonawca obiektu Krystian Wenta. Po okolicznościowych przemówieniach wręczono gościom kwiaty oraz kosze regionalne, dokonano przecięcia wstęgi oraz aktu poświęcenia nowego obiektu. W części artystycznej uczennice z kl. V,VI i VII zaprezentowały piękny taniec olimpijski, Amelia i Marika z gracją zaprezentowały swoje umiejętności jako czirliderki, jak również z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy pokaz karate. Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się zaangażować w przygotowania, mimo trwających wakacji!!!

28.06.2019r.
KOMUNIKATY
  1. Uprzejmie informujemy, że w dniach 01.07 - 05.07.2019 roku oraz 15.07 - 09.08.2019 roku sekretariat szkoły będzie nieczynny. W razie pilnej konieczności kontaktu ze szkołą, sprawy proszę kierować na adres mailowy szkoły w zakładce KONTAKT.
  2. Informujemy, że w dniach 16 - 23.08.2019 roku (do godz. 15:00) będzie trwać nabór uzupełniający do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej w Szkole Podstawowej w Łebieńskiej Hucie. Szczegółowe informacje dostępne są stronie szkoły w zakładce INFORMACJE -  REKRUTACJA.
19.06.2019r.
Pożegnania nadszedł czas

zakonczrokuTak szybko minął ten rok szkolny, tak szybko minęło osiem lat, tak szybko… No właśnie! W poniedziałek odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klasy VIII. Po mszy świętej odbył się uroczysty apel. Były podziękowania, przemówienia, piosenki, filmiki i skecze. Nie zabrakło jednak i chwil pełnych wzruszenia. A dzisiaj wszyscy się pożegnaliśmy. Ósmoklasiści usłyszeli ostatni dzwonek. Życzymy im wielu wyzwań i sił, aby im sprostać. Nagrodzeni zostali najlepsi w różnych dziedzinach uczniowie. Tytuł najlepszego absolwenta uzyskała Martyna Gruba, najlepszego ucznia naszej szkoły – Martyna Kuczkowska. Wybrani zostali również uczniowie, którzy w nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce pojadą na wypoczynek do Wisełki.

07.06.2019r.
Pasowanie na czytelnika

czytW piątek uczniowie klasy pierwszej dostąpili zaszczytnego momentu pasowania na czytelnika. Królowa Książka wraz ze swoimi bajkowymi pomocnikami wprowadziła pierwszaków w zaczarowany świat książek. Uczniowie klasy pierwszej zostali również poddani rożnym próbom i zagadkom, przygotowanym przez uczniów kl. VI. Po złożeniu przyrzeczenia zostali pasowani i w nagrodę otrzymali piękne dyplomy, zakładki oraz wypożyczyli pierwsze książki. Cieszymy się, że kolejni uczniowie dołączyli do naszej czytelniczej braci!

31.05.2019r.
Dzień sportu

sportDzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Dzień sportu i przy okazji jutrzejszy Dzień Dziecka. Konkurencjom nie było końca. Wszyscy i mali, i duzi znaleźli coś dla siebie. Były biegi z przeszkodami, różne tory przeszkód, strzelanie z łuku, rzucanie do celu i mnóstwo innej zabawy. Wszyscy byli zadowoleni. Trochę mżyło, ale nie zepsuło to naszych humorów.

30.05.2019r.
Dzień Rodziny

Stowarzyszenie "PRZYSZŁOŚĆ REGIONU" przy Szkole Podstawowej w Łebieńskiej Hucie oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Łebieńskiej Hucie wraz z Nauczycielami serdecznie zapraszają na Dzień Rodziny w Tradycji i Kulturze Polskiej na tle Kultury Międzynarodowej

1 czerwca 2019r. o godz. 14.00 w Szkole Podstawowej w Łebieńskiej Hucie

Przyjdź z Rodzicami, Rodzeństwem, Dziadkami i zobacz:

co się jada na śniadanie we Francji, z czego słynie Rosja, czy jedzenie ryżu pałeczkami jest proste, a może wycieczka do Hiszpanii, albo wyjazd do Wielkiej Brytanii, albo po prostu tradycyjnie i ciekawie spędź czas w Polsce.

Ponadto w programie: atrakcje dla dzieci ( dmuchane zjeżdżalnie dla małych i dużych, wata cukrowa, bańki mydlane), słodki poczęstunek i kiełbaska z grilla.

gminaProjekt współfinansowany ze środków Gminy Szemud w ramach I gmina1otwartego konkursuna realizację zadań publicznych Gminy Szemud w roku 2019

28.05.2019r.
Wycieczki do kina

kinoW maju wybrani uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dwóch wycieczkach do kina. Za pierwszym razem obejrzeliśmy film pt.: Kraina cudów. Opowiadał on historię June, urodzonej optymistki, dla której każdy dzień jest nową przygodą. Więcej treści filmu nie będziemy opowiadać. Drugi z filmów to Aladyn z wartką akcją, musicalowymi momentami, mieniący się tysiącami żywych barw, pachnący egzotycznym Orientem oraz disneyowską magią. Ale najpierw udaliśmy się na wspólny posiłek

20.05.2019r.
Turniej szachowy

szachyW imieniu Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Szachowego, Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie oraz Klubu Szachowego Gambit Szemud serdecznie zapraszam do udziału w TURNIEJU O PUCHAR WÓJTA GMINY SZEMUD DLA DZIECI DO LAT 12 w niedzielę, 16 czerwca 2019 r. godz. 10:00.

Miejsce rozgrywek: Hala Widowiskowo-Sportowa w Szemudzie, ul. Szkolna 4 A.
 
Zapisy do 15 czerwca 2019 r.: Hanna Garbowska tel. 799993734 po 18.00, mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na stronie: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_3304/results.html?l=pl&tb=2_ (w zakładce: formularz zgłoszenia).
 
System rozgrywek: 30 minut dla zawodnika – 6 rund systemem szwajcarskim.
 
Dla dzieci z projektu Edukacja przez Szachy w Szkole przewidziana jest odrębna klasyfikacja. Wpisowe nie będzie pobierane. Organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody.

2011 Szkoła Podstawowa w Łebieńskiej Hucie - Aktualności. SP Łebieńśka Huta
Powered by Joomla 1.7 Templates