Aktualności

10.01.2018r.
Witamy w Narnii

narniaW środę już od rana rozpoczęliśmy przygotowania do prezentacji baśniowej krainy – Narnii. Opowieści z Narnii to nasza lektura. Przygotowaliśmy piękne dekoracje i stroje. Każdy z nas miał ważną rolę do odegrania. Zaprosiliśmy do klasy uczniów z klas: III, II i I. Przewodnik (Sebastian Suszek) oprowadził wszystkich po różnych miejscach. Najpierw do domku pana Tumnusa (Gracjan), potem do zamku Białej Czarownicy (Ola), następnie do domu państwa Bobrów (Krystian), gdzie gościł Piotr (Olivier). Kolejnym punktem wycieczki było spotkanie z Mikołajem (Dawid), który siedział w saniach z Łucją (Faustyna) i Edmundem (Łukasz). Niezwykłe było spotkanie z Aslanem (Kuba) oraz mieszkanką Narnii (Malwina) oraz Zuzannami (Marta i Kamila). Na zakończenie zamieniona w posąg Narnianka (Natalia) poczęstowała wszystkich ptasim mleczkiem. Uczestnikom wycieczki towarzyszył Narnijczyk (Sebastian Benkowski). Była to dla wszystkich niezwykła przygoda!!

Uczniowie kl.IV

10.01.2018r.
Mali aktorzy w prawdziwym teatrze

theatre 210 stycznia grupa przedszkolaków wybrała się do Teatru Miniatura w Gdańsku. Wyjazd był nagrodą dla zespołu teatralnego, który zdobył Grand Prix w Przeglądzie Małych Form Teatralnych. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. „Jasiek i Małgośka, czyli uważaj robaczku”. Dowiedziały się, jak przechodzić bezpiecznie przez ulicę, jak reagować na groźnego psa i o tym, że nie wolno chodzić z nieznajomym. Wszyscy mali aktorzy byli bardzo zadowoleni z wizyty w prawdziwym teatrze. Oj, jak im się podobało!

09.01.2018r.
Góra empatii – podsumowanie akcji „Góra grosza”

gora grosza newOd 27 listopada do 2 stycznia trwała akcja „Góra grosza”. Po raz kolejny i my w niej uczestniczyliśmy. Słój postawiony na parapecie przed pokojem nauczycielskim szybko się zapełniał. Nasza szkolna społeczność rozumie to, że każdy potrzebuje rodziny. Celem, na który zbierane są drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Wprawdzie grosz to niewiele, ale góra grosza to już bardzo wiele. Nam udało się zebrać prawie 10 kg monet, co dało kwotę 216,99 zł. Spakowane i policzone pieniądze czekają już na listonosza. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji!!!

02.01.2018r.
ZMIANA PLANU LEKCJI

plan lekcji1Szanowni Rodzice i Uczniowie! Od dzisiaj obowiązuje zmiana planu lekcji, więc zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z nim w zakładce PLAN LEKCJI.

02.01.2018r.
KIERMASZ TANIEJ KSIĄŻKI

ks2

Uwielbiasz niesamowite okazje i kochasz książki? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie świetną informację. Od 3 do 5 stycznia odbywa się w naszej szkole Kiermasz Taniej Książki. Na kiermaszu można zakupić bajki dla najmłodszych i książki dla nieco starszych. Bardzo dużo tytułów, oczywiście w bardzo dobrej cenie. Zapraszamy!

22.12.2017r.
Tradycja to rzecz święta – szkolna Wigilia

swieCo roku tuż przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbywają się Wigilie. Już od rana można odczuć uroczysty nastrój i atmosferę. Wszyscy elegancko ubrani, ciasta, pierniczki, prezenty, zapachy. Jest oczywiście tradycyjne dzielenie się opłatkiem, czytanie fragmentów z Pisma Świętego i moc serdecznych życzeń. Może nie uwierzycie, ale są i łzy wzruszenia!!! Jak co roku mogliśmy również obejrzeć Jasełka, a pani dyrektor Bożena Kąkol złożyła wszystkim życzenia. I??? No właśnie, w tym roku pożegnaliśmy jeszcze panią Jadwigę Albecką, która przechodzi na emeryturę. Wszyscy pożegnali panią Jadzię gromkim Sto lat i brawami na stojąco. Życzymy odpoczynku, zdrowia i energii!!!

18.12.2017r.
Pomorski Konkurs Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej

kasznuty16

18 grudnia silna grupa śpiewająca kaszubskie pieśni bożonarodzeniowe pojechała do Szemuda na XII Pomorski Konkurs Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej na etapie gminnym. Zespół z kl. „0”w składzie: Klaudia Górecka, Wiktoria Sypion, Julia Kakol zajął II miejsce oraz Martyna Kuczkowska z kl. V zajęła także II miejsce w swojej kategorii. Dziewczęta będą reprezentowały naszą szkołę w Konkursie Pomorskim 26 stycznia 2018r. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy także Tatianie Domarus z kl. I i Teresie Staroszczyk z kl. VII za udział w tymże konkursie.

Katarzyna Miotk

14.12.2017r.
Kiermasz Bożonarodzeniowy

CHOINKA

Tak się naprzygotowywaliśmy, naczekaliśmy z niecierpliwością i już po Kiermaszu. I znowu wszyscy (nauczyciele, rodzice i uczniowie oraz wszyscy nasi goście) pozwolili poczuć magię Świąt. Nie taką z reklamy i telewizora, tylko prawdziwą, płynącą z kontaktu z drugim człowiekiem. Najpierw były pięknie przygotowane występy! Brawa, gratulacje, uśmiechy i cała masa achów i ochów. A potem nieco świątecznych zakupów ze wspaniale przygotowanych stoisk. No i oczywiście przekąska w kawiarence. Kawa, herbata, ciasto, ale i swojski chleb ze smalcem i ogóreczkiem. O jak było miło! Późnym wieczorem opuściliśmy mury naszej szkoły. Uśmiechnięci, zadowoleni. Cóż pozostaje? Przekazać ogromne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że VIII Kiermasz Bożonarodzeniowy w Szkole Podstawowej w Łebieńskiej Hucie okazał się sukcesem. Dziękujemy!!!

A nasze występy możecie obejrzeć na naszym Facebooku i You Tube:) Zapraszamy!!!

14.12.2017r.
KONKURS MATEMATYCZNY "ORZEŁ"

matematyka14 grudnia odbył się konkurs "Orzeł Matematyczny". 26 uczniów w czterech kategoriach wiekowych (kl. 1-2, kl. 3-4, kl. 5-6, kl. 7) dzielnie walczyło o tytuł laureata. Wyniki konkursu będą ogłoszone w lutym - marcu 2018 roku. Trzymamy kciuki za nasze orzełki:)

11.12.2017r.
"JAŚ I MAŁGOSIA"

jasDzisiaj dzieci z klas 0-III pojechały do Szemuda na halę sportową, na spektakl teatralny "Jaś i Małgosia". Po ciekawym występie otrzymały upominki mikołajkowe, puzzle i paczkę ciasta, a raczej pierniczki do pieczenia własnoręcznego. Hmm, ciekawe jak to się skończy...

2011 Szkoła Podstawowa w Łebieńskiej Hucie - Aktualności. SP Łebieńśka Huta
Powered by Joomla 1.7 Templates