Aktualności

23.06.2017r.
Czas podsumowań – zakończenie roku szkolnego

swiadectwo

Pracowaliśmy, pracowaliśmy i oto nadszedł ON – dzień zakończenia roku szkolnego!! Dzisiaj otrzymaliśmy wynagrodzenie za pracę, zachowanie, zaangażowanie i zwycięstwa. Wszyscy nagrodzeni z uśmiechami na twarzach, ale także nagrodami pod pachą wędrowali do domów. Teraz dwa miesiące laby!! Pamiętajcie o zachowaniu zasad bezpieczeństwa!! Do zobaczenia 4 września. Będziemy tęsknić? Może jeszcze nie dzisiaj, ale…

22.06.2017r.
SKO – podsumowanie konkursów

sko22 czerwca opiekun SKO – pani Justyna Hirsz – pojawiła się w szkole z siatami pełnymi prezentów. Za co? Za wytrwałość, oszczędzanie, systematyczność, ale również empatię! Nagrodzeni zostali wszyscy, którzy oszczędzali. Nagrody od magnesików na lodówkę, przez smycze, długopisy, książeczki, piłki aż po śpiwory i zestawy LEGO. A zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali: za puszki aluminiowe - I miejsce Lange Kamil (600 sztuk!!!), za nakrętki - I miejsce Gracjan Kąkol (47 kilogramów!!!)

W ogólnym konkursie SKO: I miejsce - Stenka Anna i Stenka Zuzanna, II miejsce - Fabian Okrój i Jan Okrój, III miejsce - Cymann Nadia, Domarus Tatiana, Kąkol Angelika, Kąkol Julia oraz Miotk Oliwia. Gratulujemy!!!

21.06.2017r.
Świętujemy wakacyjne urodziny w przedszkolu

torcikTatiana, Nadia, Filip, Madzia i Julka w tym tygodniu w przedszkolu obchodzili urodzinki. W poniedziałek 2 dziewczynki, które kończą 7 lat w sierpniu, a we wtorek pozostała trójka dzieci, które kończą 6 lat w lipcu i sierpniu. Wszyscy oni zostali obdarowani wielkimi prezentami. Przedszkolaki zaśpiewały „Sto lat” i „HAPPY BIRTHDAY” i oczywiście złożyły serdeczne życzenia. A ile było słodkości, aż trudno zliczyć. Były: soczki, wafelki, cukierki, lizaki, no i oczywiście TORT z motylkami i kwiatkami. Te dwa dni wszyscy zapamiętamy na długo, bo słodkości wystarczy nam chyba na całe wakacje.

21.06.2017r.
Jak się bawić to się bawić!! Ostatnia dyskoteka

taniec 1 Wprawdzie szósta klasa nas nie opuszcza, ale tańce na koniec roku szkolnego musiały się odbyć. Uczniowie klas VI i V postanowili się pobawić trochę później, bo od 18.00 do 21.00. Nie było nas wielu, ale za to w świetnych humorach. Kuba w roli DJ, dziewczyny w roli gwiazd, a chłopcy długo sie namyślali...Tańczyć? Nie tańczyć? Co robić? W końcu dali się przekonać i ruszyli w tany! Rany, ale to były tany!!!

21.06.2017r.
Finał 3. edycji "Mam talent"

talentyKolejny finał naszego talent show za nami. Dobrnęły do niego dwa zespoły, Heyo i Diferencia. Oba zespoły zaprezentowały się wspaniale i jury nie wybrało jednego zwycięzcy – był remis. Za to publiczność wyraźnie postawiła na Heyo. Pamiętajmy jednak, że szkolny "Mam talent" to przede wszystkim dobra zabawa i okazja do rozwoju naszych talentów. A talenty rzeczywiście rozkwitły i zasłużyły na docenienie.

Obejrzeć, jak zawsze można występy na naszym YOU TUBE.

20.06.2017r.
Wędrówki z Łażochami

row20 czerwca wyruszyliśmy, tzn. uczniowie klasy VI pod opieką pani Kasi, śladami Łażochów (nie Łażąchów!). Pojechaliśmy do Żukowa po pierwszy quest. Niestety został zabrany. Potem Brodnica Górna, Babi Dół i Kartuzy (tam były aż trzy questy!). Przy Ławce Asesora zrobiliśmy sobie zdjęcie (Piotrek chciał mu się władować na barana!!). Na Złotej Górze weszliśmy na scenę, na której fetowane jest truskawkobranie. W drodze powrotnej spotkaliśmy Marcinka – Kaźmirza, przesłodkiego pieska. Martyna sfilmowała całą wyprawę. Byliśmy pierwszymi osobami, które realizowały Projekt „Łażoch Kaszubą”. Był ciepło, ciekawie, po prostu fajnie!

20.06.2017r.
Jedna buzia, jeden nos, dwoje oczu = 112. Spotkanie z kpt. Zbigniewem Dorawą

strazakSzczególnie w czasie wakacji należy pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Dzisiaj mówił nam o tym kapitan straży pożarnej. Przypomnieliśmy ważne numery alarmowe: 998 – Straż Pożarna, 997 – Policja, 999 – Pogotowie Ratunkowe oraz numer alarmowy 112. Ponadto obejrzeliśmy prezentację pt. Bezpieczne wakacje na wsi. Rozmawialiśmy o zasadach bezpiecznej zabawy z psem, zabawach nad wodą, wycieczkach do lasu oraz o bezpiecznym pomaganiu rodzicom w pracach polowych. BĄDŹ MADRY! WŁĄCZ MYŚLENIE! PRZESTRZEGAJ ZASAD BEZPIECZENSTWA!

20.06.2017r.
Dbajmy o to, co zbudowaliśmy – nietypowe zajęcia profilaktyczne

klockiDzisiaj przeżyliśmy niezwykłe doświadczenie. Na zajęcia z profilaktyki uzależnień prowadzący przyjechał z trzema pudłami klocków. Układaliśmy z nich Łebieńską Hutę – szkołę, domy, sklep, kaplicę itd. Oglądaliśmy nasze dzieło z wypiekami na twarzy. Potem Marysia, Kamil i Jeremiasz spacerowali, truchtali, a w końcu biegali miedzy naszymi budowlami. To nie było łatwe. Jednakże kiedy założyli okulary, symulujące postrzeganie po zażyciu substancji niebezpiecznych dla życia i zdrowia, poruszanie w naszej klockowej wsi było prawie niemożliwe. A zniszczenia na ogromną skalę. To doświadczenie przekonało nas, jak niszczycielski wpływ na życie mają alkohol, narkotyki, dopalacze i inne substancje psychoaktywne. Pod ich wpływem możemy zniszczyć to, co z wielkim trudem budowaliśmy, np. rodzinę. Te zajęcia dały nam do myślenia!

17.06.2017r.
Jesteśmy ważni! Wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni

theatre 2W ramach realizacji zadań z projektu edukacyjnego 3.2.1.START! w sobotę 17 maja pojechaliśmy do Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej. Obejrzeliśmy Koncert na koniec sezonu, który był prezentacją oferty teatralnej w mijającym sezonie. Posłuchaliśmy przebojów chociażby ze Shreka, obejrzeliśmy pokazy akrobatyczne. Zachwyciliśmy się dekoracjami. I porwał nas bezpośredni kontakt z artystami. Martyna z Julką stwierdziły, że poczuły się ważne, bo znalazły się w tak wspaniałym teatrze, jakim jest Teatr Muzyczny w Gdyni! Oczywiście można się tam poczuć wyjątkowo i na kilka godzin przenieść do niezwykłego świata teatru. Na pewno tam jeszcze wrócimy!!

14.06.2017r.
Wycieczka do ZOO

zoo1

14 czerwca 2017r. klasy 1-3 oraz  "zerówka" pojechały na wycieczkę do ogrodu zoologicznego w Oliwie. Przy samym wejściu spotkała nas miła niespodzianka. Każdy z wycieczkowiczów otrzymał słodkiego misia Lubisia. Dostaliśmy go  chyba na pokrzepienie, aby nikomu nie zabrakło sił do zwiedzania zoo. I rzeczywiście nikomu sił nie zabrakło. W ciągu blisko trzech godzin udało się nam obejść cały ogród zoologiczny. Zobaczyliśmy wiele znanych i nieznanych zwierząt. Największe zainteresowanie wzbudziły słonie, żyrafy, małpy, szczególnie mandryle (taki jeden mandryl zaprzyjaźnił się z klasą pierwszą i pomachał im na pożegnanie. Do zobaczenia!), no i przeurocze surykatki, od których nie można było oderwać wzroku. Szkoda tylko, że nie zobaczyliśmy geparda. Pewnie się gdzieś schował. Po zakończonym zwiedzaniu mieliśmy chwilę na odpoczynek, lody i zakup pamiątek.  Dla wielu uczestników naszej wycieczki była to pierwsza wizyta w ZOO i mamy nadzieję, że na długo pozostanie w pamięci. Dziękujemy pani Kasi za wspaniałą organizację tego wyjazdu.

2011 Szkoła Podstawowa w Łebieńskiej Hucie - Aktualności. SP Łebieńśka Huta
Powered by Joomla 1.7 Templates