Aktualności

11.10.2019r.
Dzień Edukacji Narodowej

den13Dzisiaj w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie starszych klas zorganizowali wszystko sami. Na poczatku był uroczysty apel, hymn, poczet flagowy i przemówienie pani Dyrektor. Nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali podziękowania, nagrody, kwiaty i mnóstwo ciepłych słów. Dzisiaj wyjątkowo oni stanęli przed uczniami na środku holu. Potem nastąpiły podziękowania od uczniów i życzenia z serca płynące. Następnie torcik przepyszny i wspaniałe zachowanie uczniów, którzy dziś starali się być bardzo grzeczni.

10.10.2019r.
Komunikat

Kochani rodzice i sympatycy Szkoły Podstawowej w Łebieńskiej Hucie, pomóżmy zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości. W ramach akcji XIX Dnia Papieskiego możemy udzielić wsparcia finansowego bezpośrednio do puszek przy naszych kościołach,  bądź też wysyłając SMS “STYPENDIA” pod numer 74265. 

Samorząd Uczniowski z opiekunami

 papez

09.10.2019r.
Wycieczka

wycieczkawarW dniu dzisiejszym uczniowie kl. IV udali się na wycieczkę do Wejherowa. Tam Pani przewodnik zapoznała nas z historią powstania tego miasta oraz oprowadziła po kościele klasztornym łącznie z kryptami. No...... i to było przeżycie. Oko w oko z trumnami w których znajdują się szczątki pierwszych zakonników – Franciszkanów sprowadzonych na ziemię wejherowską, a także dawnych właścicieli tych terenów z rodzin Wejherów i Przebendowskich.  Po takich wrażeniach musieliśmy się udać na zasłużoną pizzę. Ostatnim punktem naszego wyjazdu był Jump Squad czyli miejsce, które dzieci lubią najbardziej – trampoliny.

08.10.2019r.
Spektakl teatralny 16 października w naszej szkole

dni dziedzictwa katilinaplakat

16 października w naszej szkole odbędzie sie SPEKTAKL TEATRALNY - wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

01.10.2019r.
Pasowanie na ucznia

pasowanie1 października - pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane przez panią dyrektor na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Zanim to jednak nastąpiło zaprezentowały swoje umiejętności, szczególnie wokalne. Śpiewają wspaniale, zarówno po polsku jak i po kaszubsku. Naobiecywali różnych rzeczy, a starszaki poinformowały, że będą je uważnie obserwować (bo niby sami dotrzymali wszystkich swoich obietnic). W uroczystości wzięła udział cała społeczność szkolna oraz rodzice nowo mianowanych uczniów. Klasa pierwsza bardzo ładnie się zaprezentowała i życzymy im, aby tak zostało do ukończenia klasy ósmej.

Pierwszaki wraz z wychowawczynią dziękują rodzicom za nieocenioną pomoc w organizacji uroczystości.

25.09.2019r.
Maraton czytelniczy

ks2Zachęcamy do udziału

w WIELKIM MARATONIE CZYTELNICZYM 2019/2020.

Maraton jest objęty patronatem Prezydenta Miasta Gdańska i Pomorskiego Kuratora Oświaty. Zapraszamy uczniów klas II-VIII. Zgody rodziców na udział w konkursie dostępne są w sekretariacie szkoły. Pierwszy test odbędzie się w październiku. Dla uczestników przewidziane są nagrody.

                                                  LISTA LEKTUR NA WRZESIEŃ 2019 
 
dla uczniów klas II - III szkół podstawowych „Spotkacie nowych przyjaciół” Justyna Bednarek, „Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)”
dla uczniów klas IV - VI szkół podstawowych „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” Selma Lagerlöf, „Cudowna podróż” 
dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych „W lustrze książki” Paweł Beręsewicz, „Kiedy chodziłem z Julką Maj”  
23.09.2019r.
Euroweek - my też to znamy!

eurW dniach 19.09-23.09.2019r. uczniowie najstarszych klas naszej szkoły uczestniczyli w programie Euroweek organizowanym w Długopolu Zdroju. Zajęcia były prowadzone w języku angielskim przez wolontariuszy z Wietnamu, Indonezji, Columbii oraz Meksyku. Celem wyjazdu było miedzy innymi podniesienie kompetencji językowych w zakresie komunikacji w języku angielskim, integracja własna oraz globalna poprzez przyjaźnie z wolontariuszami, jak również rozwijanie swoich zdolności interpersonalnych. Uczestnicy uważają wyjazd za bardzo udany i z niecierpliwością oczekują następnego.

02.09.2019r.
No i się zaczęło...

rozpoczecie roku szkolnegoDrugiego września pełni zapału wróciliśmy do szkoły po udanych wakacjach. W szkole naszej pojawili sie całkiem nowi uczniowie i to nie tylko w zerówce. Wszystkich serdecznie witamy. Na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2019/2020 uczciliśmy 80 rocznicę rozpoczęcia II wojny światowej. Był to smutny czas, oby nigdy nas nie spotkał. Wszystkim uczniom życzymy wspaniałego, pełnego sukcesów nowego roku szkolnego.

25.07.2019r.
Boisko już otwarte...

boisko

Na ten dzień czekaliśmy od dawna…. . 25.07.2019r. dokonano uroczystego otwarcia boiska wielofunkcyjnego przy naszej szkole. Uroczystość obecnością zaszczycili: Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Wiesław Byczkowski, Wójt Gminy Szemud Ryszard Kalkowski, Przewodnicząca Rady Gminy Szemud Aleksandra Perz, Skarbnik Gminy Szemud Teresa Pustelnik, członkowie Rady Gminy Szemud -Monika Brzeska, Ireneusz Czarnowski, Jacek Nawrocki, Kierownik Referatu Zamówień Publicznych i Inwestycji Ryszard Dampc wraz z pracownikami, Kierownik Referatu Oświaty Barbara Siemek-Pawłowska, sołtysi Będargowa i Łebieńskiej Huty: Łukasz Okrój i Wojciech Wilczewski, Komendant Gminny Straży Pożarnej Paweł Milewczyk, Ks. Łukasz Szymanowski –rezydent w parafii Chwaszczyno oraz wykonawca obiektu Krystian Wenta. Po okolicznościowych przemówieniach wręczono gościom kwiaty oraz kosze regionalne, dokonano przecięcia wstęgi oraz aktu poświęcenia nowego obiektu. W części artystycznej uczennice z kl. V,VI i VII zaprezentowały piękny taniec olimpijski, Amelia i Marika z gracją zaprezentowały swoje umiejętności jako czirliderki, jak również z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy pokaz karate. Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się zaangażować w przygotowania, mimo trwających wakacji!!!

2011 Szkoła Podstawowa w Łebieńskiej Hucie - Aktualności. SP Łebieńśka Huta
Powered by Joomla 1.7 Templates