Aktualności

16.11.2017r.
Dzień pełen wrażeń

kinoCzwartek był dla nas karuzelą przyjemności. Byliśmy przede wszystkim w Gdyni (a ja kocham Gdynię), a tam pierwsze kroki skierowaliśmy na Skwer Kościuszki. Część naszej szkolnej grupy ruszyła do Akwarium, a pozostali zwiedzić Błyskawicę. Potem niektórzy zdążyli wyszaleć się na placu zabaw przy plaży, a inni kupić pamiątki po prezentacji poświęconej rekinom. Kolejnym punktem programu były seanse w kinie. Młodsi obejrzeli film pt. „Miedzy nami wampirami”, a starsi pełen efektów specjalnych i rockowej muzyki film „Thor: Ragnarok”. Nieco skołowani od wrażeń wróciliśmy do domów. Ale było ekscytująco!!

15.11.2017r.
Méster Bëlnégò Czëtaniô

kasznuty16

Dziś kolejne nasze sukcesy w kaszubszczyźnie. Zwartą grupą pojechaliśmy do Częstkowa na Konkurs „Méster Bëlnégò Czëtaniô” . W kategorii kl I-III pojechał Fabian Okrój. Zaś w kategorii kl. IV-VI reprezentowali nas: Martyna Kuczkowska z kl V, Aleksandra Domarus z kl IV i Sebastian Suszek z kl IV. Poziom tekstów był trudny. Rywalizujący przygotowani. I zasłużone I miejsce dla Fabiana Okroja, który w piątek będzie nas reprezentował na Konkursie Powiatowym. Gratulujemy!

10.11.2017r.
INFORMACJA

Zawiadamiamy, że zajęcia oddziału przedszkolnego są odwołane do 17 LISTOPADA

09.11.2017r.
Narodowe Święto Niepodległości

fla

W czwartek 9 listopada odbył się apel, którego celem było upamiętnienie 99 rocznicy odzyskania niepodległości. Święto, które obchodzimy 11 listopada, zostało ustanowione 23 kwietnia 1937 roku. W ten wyjątkowy dzień, uczniowie przedstawili w krótkim opisie dążenia niepodległościowe Polaków i ich walkę o wolność. Nie zabrakło również wierszy nawiązujących do omawianych wydarzeń. Narodowe Święto Niepodległości jest to czas, kiedy mamy okazję uczcić bohaterów, którzy złożyli ofiarę w walce o wolną Polskę. Uczniowie ubrani byli na galowo, część z nich posiadała również dodatkowe ozdoby w barwach narodowych. Nasza szkolna uroczystość z całą pewnością była wyrazem szacunku dla ludzi, którzy niemal 100 lat temu działali na rzecz wskrzeszenia państwa polskiego.

09.11.2017r.
Konkurs Recytatorski „Strofy o ojczyźnie”

recytKonkurs poezji patriotycznej odbył się w Bibliotece Miejskiej w Wejherowie. Wzięło w nim udział trzech uczniów z naszej szkoły: Dawid Petta, Andrzej Burchardt oraz Paweł Rychert. Chłopcy recytowali wiersze poświęcone Polsce. Tematyka wzniosła i poważna, a więc równocześnie trudna. Chłopcy godnie reprezentowali naszą szkołę, a Andrzej zdobył wyróżnienie. Ale jesteśmy dumni!!! Gratulacje i wielkie brawa.

08.11.2017r.
Moc jest z nami

sniaAkcja „Śniadanie daje moc” jest jedną z naszych ulubionych. Bo można najeść się pyszności. Nauczyciele i rodzice też są zadowoleni, bo to zdrowe pyszności. Co zagościło u nas na stołach? W klasie I m.in. smaczne przetwory (marchewka, kapusta kiszona, dżem), w drugiej cuda prawdziwe: gotowane jajka z jogurtem naturalnym i majonezem posypane ziarnami granatu, trzecia na tzw. szwedzkim stole ułożyła pięć wysp: owocową, warzywną, mięsną, nabiałową i zbożową, ale hitem były jajka przepiórcze. W klasie czwartej królowała sałatka owocowa i cała masa różności, a w piątej tortille i koktajl. W szóstej pięknie pachniało sandwichami. Natomiast najstarsi zrobili coś różnorodnego z niewielkiej ilości produktów. Teraz mamy dużo siły do dalszej pracy!!!!

07.11.2017r.
Dzień z owocem i warzywem

owoc

Tylko z warzywami i owocami,

Energia i moc są z nami!!!

Zgodnie z inicjatywą SU w każdy pierwszy wtorek miesiąca promujemy jedzenie warzyw i owoców. Dzisiaj w szkole wspólnie zajadaliśmy jabłka, mandarynki, ale i marchewki, ogórki. Cały bogaty wachlarz produktów przynieśliśmy z domów. Oczywiście nie zapomnieliśmy o maskotkach Świeżakach, które towarzyszyły nam przez cały dzień. Towarzyszyli nam członkowie prezydium SU wraz z opiekunem przebrani za banana. Wszystko uwiecznione na zdjęciach.

04.11.2017r.
Jesteśmy dumni!

dyktkaszDnia 04.11.2017r. w Bojanie, nasza uczennica, Martyna Kuczkowska z kl. V uczestniczyła w XVI Kaszëbsczim Diktandze „Piszã pò kaszëbskù – Królewiónka w Pałacu”, które odbywa się co roku w innym regionie Kaszub. Pojechałyśmy spróbować naszych sił. Pierwszy etap rozpoczął się o 10.00. Tekst przygotowany przez organizatorów wiązał się z osobą Józefa Chełmowskiego, kaszubskiego twórcy ludowego. Martyna była optymistycznie nastawiona po napisaniu tekstu. Nie pomyliła się! Doszła do II etapu, w którym uczestniczyło już 10 spośród 50 osób. W konsekwencji Martyna została wyróżniona i nagrodzona. Już dziś wiemy, że będziemy przygotowywać się na kolejny rok. Może ktoś z was drodzy uczniowie dołączy do naszego grona!

Katarzyna Miotk

03.11.2017r.
Sukcesy sportowe

TenisW piątek do Szemuda nasza drużyna tenisistów stołowych pojechała na Gminny Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego w składzie: dziewczęta -Teresa Staroszczyk i Martyna Gruba oraz chłopcy Fabian Lewańczyk i Dawid Miotk. Drużyna dziewcząt zajęła III miejsce. Gratulujemy!!!

27.10.2017r.
I Gminny Konkurs Taneczny

taniec 1 Z radością informujemy, że nasz znany już z wcześniejszej działalności zespół taneczny HEYO, zdobył III miejsce w I Gminnym Konkursie Tanecznym dla dzieci i młodzieży. W skład zespołu wchodzą Amelia Szreder, Malwina Hewelt i Marika Wasilke. Amelia otrzymała wyróżnienie za wyraz artystyczny. Dziewczęta, bardzo Wam serdecznie gratulujemy i chcemy więcej!!!

2011 Szkoła Podstawowa w Łebieńskiej Hucie - Aktualności. SP Łebieńśka Huta
Powered by Joomla 1.7 Templates