Aktualności

23.04.2019r.
KOMUNIKAT

komunikSzanowni Państwo,

w związku z pytaniami rodziców kierowanymi do Referatu Oświaty, Kultury i Zdrowia Urzędu Gminy w Szemudzie dotyczącymi organizacji pracy szkół, informujemy, że akcja strajkowa w naszej szkole trwa do odwołania. W związku z tym zajęcia lekcyjne nie odbędą się.

13.04.2019r.
Komunikat o strajku

komunikatZ przykrością informujemy, iż od jutra rozpoczynamy strajk. W związku z powyższym prosimy o wyrozumiałość i pozostawienie dzieci i uczniów w domach do odwołania.

12.04.2019r.
Protest nauczycieli

protest1

12.04.2019r.
Informacja o rekrutacji

Komisja rekrutacyjna zawiadamia, że lista kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego w Sskole Podstawowej w Łebieńskiej Hucie, jest udostępniona na tablicy ogłoszeń w Szkole Podstawowej w Łebieńskiej Hucie.

29.03.2019r.
Turniej BRD

rowTest wiedzy, wymagający rowerowy tor przeszkód, miasteczko ruchu i sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy – takie zadania czekały uczestników gminnych eliminacji XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Gminy Szemud. Działo się to wszystko w ostatni piątek tj. 26.03.2019 r.  Do rywalizacji przystąpiły trzyosobowe reprezentacje podstawówek, a naszą reprezentowali: Sebastian Lange, Dawid Miotk i Jan Okrój. Ostatecznie zajęliśmy czwarte miejsce.

28.03.2019r.
Wspaniały spektakl wspaniałych twórców!!

theatre 2Dzisiaj, tj.28 marca, odbyło się przedstawienie pt. „Pani Twardowska”. Uczniowie klasy IV przygotowali całe widowisko i zagrali przydzielone role. Najwięcej emocji wywołała postać pani Twardowskiej. Maska diabła pierwszego przestraszyła „zerówkę” oraz uczniów z klasy I. Bardzo podobało się samym aktorom to, jak grał uczeń odgrywający rolę pana Twardowskiego. Przedstawienie oglądała prawie cała społeczność szkolna i to powodowało u niektórych silniejszą tremę, a niektórym dało dużą przyjemność. Praca nad przedstawieniem dała uczniom i nauczycielowi języka polskiego dużo radości, satysfakcji i przyjemności.

Uczniowie kl. IV

28.03.2019r.
Sprzątanie Świata

sprzatanie28 marca 2019r. wzięliśmy udział w akcji Sprzątania Świata. Tego dnia słonko wyszło zza chmur jak na zawołanie, więc w radosnych nastrojach zabraliśmy się do pracy. Śmieci nie brakowało. Klasy wracały z wyznaczonych rejonów z workami pełnymi odpadów. Po takich wiosennych porządkach przyjemnie będzie wędrować pobliskimi drogami do szkoły. Życzymy sobie, aby efekty naszej pracy przetrwały jak najdłużej

28.03.2019r.
Kolejne sukcesy Martyny

recytacjaNa GMINNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM POEZJI JANA PIEPKI ORGANIZOWANYM przez Bibliotekę Publiczną Gminy Szemud - Filia w Łebnie.

Dzisiaj nasza uczennica kl. VI, Martyna Kuczkowska uczestniczyła w konkursie recytatorskim twórczości Jana Piepki pisarza, który urodził się w Łebnie i tam też jest pochowany. Konkurs obejmował twórczość pisarza w języku polskim jak i kaszubskim. Martyna zaprezentowała wiersz w języku kaszubskim. Komisja konkursowa przyznała Martynie II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, bo przed nią konkurs poezji angielskiej.

26.03.2019r.
Konkurs na STROIK WIELKANOCNY

wielkanocaspxKochani!

Chcecie wziąć udział w KONKURSIE NA STROIK WIELKANOCNY? Nic prostszego. Kliknijcie w link, aby dowiedzieć się szczegółów.

http://www.splebienskahuta.pl/attachments/article/41/konkurs%20stroik.pdf

21.03.2019r.
Nasze pierwsze wizyty w szkołach ponadpodstawowych

drogowskaz21 marca to oczywiście pierwszy dzień wiosny. Jednakże podczas kiedy uczniowie młodszych klas palili marzanny, ósmoklasiści ruszyli na dni otwarte do szkół ponadpodstawowych w Wejherowie. Oto ich pierwsze wrażenia, opinie, komentarze:

Dziewczyny mają pierwszeństwo:

Nikola: Byłam w dwóch szkołach, było dużo ludzi. Szkoły mi się bardzo podobały, chociaż miałam problem z odnalezieniem klas, które mnie interesowały.

Teresa: Bardzo mi się podobało. W samochodówce było pełno ludzi. I ciężko było się odnaleźć. Jednak gdy poszłam do budowlanki, od razu zmieniłam zdanie, chociaż zastanawiam się pomiędzy kierunkami hotelarskim a turystycznym.

Paulina: Byłam w 2 szkołach, w budowlance było trochę nudno, a w cechu było śmiesznie, ale na ogół było ciekawie.

Martyna: O dziwo, miałam kilka problemów ze znalezieniem interesujących mnie klas w szkołach. Ogólnie panowała wszędzie miła atmosfera. Po tej wizycie podjęłam pewne decyzje.

A teraz chłopcy:

Piotr: Byłem w 3 szkołach, było dużo chętnych, podobały mi się 2 szkoły, a w ogóle było fajnie.

Kuba: Wizyty te uświadomiły mi, jak ciężko znaleźć dobrą szkołą. Są to decyzje na całe życie. Do tej pory nie myślałem o tym tak bardzo, aż do tej wizyty. Wizytowałem 3 placówki szkolne, lecz dopiero dziś uświadomiłem sobie, że to ważne, wizyty te miały na celu uświadomić nam, że trzeba wziąć się w garść. Podobało mi się, gdyż wizyty te były sympatyczne. I ciekawe.

Oskar: Na cel obrałem sobie elektryk. Byłem bardzo zadowolony, po rozmowie z uczniami nieco się dowiedziałem. Wszyscy tę szkołę zachwalają, dlatego planuję się tam udać.

Paweł: Ogólnie było interesująco. Zwiedzanie szkoły Elektrycznej w Wejherowie trwało dość długo, podczas zwiedzania dowiedziałem się, czego ta szkoła uczy, jak wyglądają klasy, w których uczniowie uczą się zawodu i jakich narzędzi używają.

2011 Szkoła Podstawowa w Łebieńskiej Hucie - Aktualności. SP Łebieńśka Huta
Powered by Joomla 1.7 Templates