Aktualności

13.01.2020r.
Bezpieczne ferie

RODZICU i UCZNIU -więcej ulotek dotyczących bezpiecznych ferii znajdziesz, gdy klikniesz w link:

http://www.splebienskahuta.pl/index.php/galeria/2019-2020

 

ferie 1

 

10.01.2020r.
Konkurs Pieśni Bożonarodzeniowej

kasznuty16W piątek grupa naszych artystów pojechała na POMORSKI KASZUBSKI KONKURS PIEŚNI BOŻONARODZENIOWEJ do Szemuda na etap powiatowy. Serdecznie dziękujemy dzielnym uczniom z klasy I za odważne, wspaniałe wystąpienie. Szczególnie zaś gratulujemy Amelii Szreder z klasy VIII - trzeciego miejsca, a Martynie Kuczkowskiej z klasy VII - drugiego miejsca. Jesteście wielkie!!!!

08.01.2020r.
Wielki Maraton Czytelniczy

A oto aktualna książka do Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla młodszych dzieci:

cium

 

21.12.2019r.
Wolontariat

wolontariatW dniu 21.12.2019 r. zostały dostarczone pensjonariuszkom z Domu Pomocy Społecznej w Gdańsku-Sobieszewie kartki świąteczne, których autorami byli uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu. Siostra Renata w rozmowie telefonicznej przekazała, że kartki będą odczytane przez Opiekunki podopiecznym ośrodka. Mały gest, a ile może przynieść radości drugiej osobie.

16.12.2019r.
SPOTKANIE BOŻONARODZENIOWE

swie

Świąteczny czas jest czasem wyjątkowym. W tym roku Spotkanie Bożonarodzeniowe w naszej szkole rozpoczęło się o godzinie 16 szesnastego grudnia. W bożonarodzeniowy klimat, swoim programem artystycznym wprowadzili nas uczniowie z klasy drugiej przedstawiając Jasełka, a muzycznym wokalem wspierali ich koledzy z klasy zero. Potem dawne tradycje kaszubskie w języku kaszubskim przypomnieli nam uczniowie z klasy szóstej przedstawiając „Gwiozdki”, a Amelia z klasy ósmej zaśpiewała kolędę. Taniec dziewczyn z klasy ósmej w połączeniu z piosenką świąteczną wyszedł pięknie. Punktem kulminacyjnym popisów artystycznych był występ klasy pierwszej z dzwonkami. Później Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za przybycie, uczniom za program artystyczny i złożyła życzenia świąteczno – noworoczne, a także zaprosiła do zakupu prac wykonanych przez uczniów oraz słodkości z kawiarenki. Było magicznie i świątecznie, jak zawsze. Wesołych świąt!

10.12.2019r.
Tutka charytatywna
wolontariat11 grudnia uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu zebrali dary w ramach akcji Tutka charytatywna.

Wszystkim którzy wspierali naszą akcję serdecznie dziękujemy. Zwłaszcza RODZICOM, ponieważ to dzięki Ich przyzwoleniu  uczniowie mogli przynieść do szkoły produkty spożywcze, słodycze, bakalie itp. Zebraliśmy łącznie 11 toreb, które zostały przekazane do Parafialnego Koła Caritas.

09.12.2019r.
Konkurs Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej

kasznuty169 grudnia grupa artystów z naszej szkoły pojechała na XV Pomorski Konkurs Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej. Najmłodsi stanowili zespół w składzie: Julianna i Zuzanna Krakowiak, Klaudia Górecka, Klaudia Sypion i Magdalena Barzowska. Zdobyli II miejsce. W najtrudniejszej kategorii solistów klas IV-VI bardzo ładnie zaprezentował się Fabian Okrój. W kategorii solistów klas VII-VIII Amelia Szreder zajęła I miejsce, a Martyna Kuczkowska II miejsce. Wszyscy nagrodzeni miejscami w styczniu pojadą na konkurs powiatowy. Jesteśmy bardzo dumni z naszych WSPANIAŁYCH i życzymy powodzenia!!!

06.12.2019r.
Mikołajki

mik14Następne mikołajki szkolne za nami. Ale było czerwono, wszędzie, nawet najstarsi się przebrali, nie wszyscy, ale zawsze... Było też bardzo słodko i wesoło przede wszystkim. Mikołaj w tym roku był bardzo pomysłowy i bogaty. A jeszcze w domu na nas czeka....... W salach atmosfera świąteczna, lampki migają, girlandy wiszą, jeszcze trochę i święta. 

04.12.2019r.
Integracja w Rzucewie

wycieczkaKlasa siódma miala okazję wzmacniać więzi koleżeńskie na wycieczce do Osady Łowców Fok w Rzucewie. Podczas spacerow nad zatoką, gniska i warsztatów plastycznych uczniowie mieli okazję przekonać się, że można doskonale bawić się i ograniczać w ten sposob podatność na uzależnienia od telefonu.

29.11.2019r.
Andrzejki
andrzejki14Dnia 29 listopada jak co roku - obchodziliśmy andrzejki. O godzinie 11:00 rozpoczęliśmy wróżby, które przygotowali uczniowie klas od 5 do 8. Były tam m.in.:lanie wosku przez klucz, balony z wróżbami oraz zawody przyszłości. Po tych wszystkich magicznych sztuczkach, odbyła się dyskoteka, na której bawiła się cała szkoła.
Mam nadzieję, że wszystkim się podobało, bo mnie tak!!
Malwina Hewelt

2011 Szkoła Podstawowa w Łebieńskiej Hucie - Aktualności. SP Łebieńśka Huta
Powered by Joomla 1.7 Templates