Flat View
Rok
Widok miesiąca
Miesiąc
Weekly View
Tydzień
Daily View
Dzisiaj
Search
Szukaj
„Napisz list. Zmień życie!”
Piątek, 07 grudzień 2018 JustynaOdsłon : 178

AmnestyPowyższe hasło przyświecało tegorocznemu Maratonowi Pisania Listów, który odbył się 7 grudnia w naszej szkole. Uczniowie klasy VI zaprezentowali sylwetki bohaterów Maratonu, a występowi uczniów towarzyszyła projekcja filmu. Następnie odbył się maraton.
Uczniowie naszej szkoły zdecydowali się napisać listy w obronie Nonhle Mbuthuma, mieszkanki RPA. Nonhle stoi na czele swojej społeczności przeciwstawiając się firmie wydobywczej, która chce wydobywać tytan na ziemi ich przodków. „Kiedy zabierasz moją ziemię, zabierasz moją tożsamość” - mówi. Jest prześladowana właśnie za obronę swoich praw. Nonhle jest częścią tradycyjnej społeczności Amadiba, która ma wspólne prawa do ziemi w prowincji Eastern Cape w Republice Południowej Afryki. Około 5 000 osób może zostać przymusowo eksmitowanych, jeśli firma dostanie pozwolenie na wydobycie na ich ziemi. Mogą stracić domy, źródła utrzymania i wręcz cały styl życia.
Wiemy, że co roku dzięki tej ogólnoświatowej akcji udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane. Społeczność naszej szkoły ma ogromną nadzieję, że także i w tej sprawie zostaną podjęte działania.

Wróć

JEvents v2.1.10a Stable   Copyright © 2006-2012

2011 „Napisz list. Zmień życie!”. SP Łebieńśka Huta
Powered by Joomla 1.7 Templates