*** Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Łebieńskiej Hucie ***
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

IV Dzień Rodziny – Smaczi Kaszëb w Łebieńskiej Hucie

IV Dzień Rodziny – Smaczi Kaszëb w Łebieńskiej Hucie
IV Dzień Rodziny – Smaczi Kaszëb w Łebieńskiej Hucie
16 czerwca 2024 roku, w Szkole Podstawowej w Łebieńskiej Hucie odbył się IV Dzień Rodziny – Smaczi Kaszëb, wydarzenie organizowane przez   Stowarzyszenie oraz Szkołę Podstawową w Łebieńskiej Hucie. Tegoroczna edycja miała wyjątkowy motyw przewodni – kuchnię kaszubską.
Przygotowania do święta obejmowały m.in. konkurs dla uczniów „Kaszubskie Jastku”, w którym dzieci przesyłały przepisy na tradycyjne kaszubskie potrawy. Zgromadzone przepisy zostały zebrane w mini książkę kucharską, dostępną do przeglądania podczas wydarzenia.
Obchody Dnia Rodziny połączyły w jednym święcie Dzień Matki, Ojca i Dziecka. Uczniowie, pod kierunkiem nauczycieli, przygotowali występ dla rodziców, którzy zrewanżowali się dzieciom, wystawiając niespodziankowe przedstawienie „Idziemy do ZOO”. Po części artystycznej, uczestnicy mogli korzystać z licznych atrakcji. Były m.in.: dmuchańce, strzelnica, przejażdżka kucykiem, kąpiel w pianie, loteria fantowa, wata cukrowa i popcorn i wiele innych. Rodzice zadbali o słodki poczęstunek, przynosząc domowe ciasta, a panie z KGW „Trzy Korony” z Będargowa serwowały frytki, kiełbaski i obsługiwały kawiarenkę.
IV Dzień Rodziny był okazją do kultywowania kaszubskich tradycji. Ważnym momentem uroczystości było wspólne odśpiewanie hymnu kaszubskiego. Uczestnicy mogli również wziąć udział w warsztatach kulinarnych, gdzie prezentowano przygotowywanie tradycyjnych potraw tj. sałatka śledziowa i placki ziemniaczane. Wspólnie malowaliśmy Szemudzkie Nutu Kaszubskie, które ozdobią budynek szkoły. Dla miłośników literatury przygotowano kącik z książkami kaszubskimi.
Z okazji odbywającego się tego dnia meczu mistrzostw Europy w piłce nożnej, zorganizowano strefę kibica, co umożliwiło uczestnikom wspólne oglądanie i kibicowanie.
Organizacja IV Dnia Rodziny była możliwa dzięki współpracy Stowarzyszenia, nauczycieli, sołectw Będargowo i Łebieńska Huta, KGW „Trzy Korony” z Będargowa, rodziców oraz sponsorów. Środki na organizację pozyskano z I otwartego konkursu na działalność organizacji pozarządowych w Gminie Szemud na rok 2024.
IV Dzień Rodziny – Smaczi Kaszëb był udanym wydarzeniem, które połączyło zabawę, edukację i kultywowanie kaszubskich tradycji, przynosząc radość zarówno dzieciom, jak i dorosłym.
Dorota Stenka
Wiceprezes Stowarzyszenia „Przyszłość Regionu” przy Szkole Podstawowej  w Łebieńskiej Hucie
Data dodania: 2024-06-20 19:08:01
Data edycji: 2024-06-20 19:12:04
Ilość wyświetleń: 90

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej