***WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ŁEBIEŃSKIEJ HUCIE***

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

PRZEDSTAWIENIE SZKOLNEGO KOŁA TEATRALNEGO PT. „LEGENDARIUM”

PRZEDSTAWIENIE SZKOLNEGO KOŁA TEATRALNEGO PT. „LEGENDARIUM”

PRZEDSTAWIENIE SZKOLNEGO KOŁA TEATRALNEGO PT. „LEGENDARIUM”

Dnia 13 stycznia Szkolne Koło Teatralne wystawiło spektakl pt. „Legendarium” na podstawie legend o smoku wawelskim, Bazyliszku i ballady „Pani Twardowska” Adama Mickiewicza. W rolę znanych dzieciom postaci wcielili się: Maciej Domarus – smok wawelski, Mieczysław Wojewski – Bazyliszek, Jakub Bach – diabeł, Filip Stankowski – król Krak, Rozalia Wojewska – królewna, Filip Stromski – Szewczyk Dratewka, Piotr Drewa – pan Twardowski, Julianna Krakowiak – pani Twardowska, chłopiec – Wiktor Hirsz, dziewczynka – Zuzanna Krakowiak, mąż – Nikodem Miotk, żona – Klaudia Sypion, dziewczynka z chustą – Wiktoria Sypion, skazaniec – Szymon Kuczkowski. Narratorem zaś była Tatiana Domarus.

Widzowie mieli okazję przenieść się do świata legend i być świadkami spotkania w karczmie trzech przypadkowych podróżnych: diabła, smoka wawelskiego oraz Bazyliszka, którzy usiedli przy jednym stole i prawie się pokłócili. Trzech głównych bohaterów połączyło jednak jedno – żal do Polaków o to, jak to każdego z nich „urządzili”. Po kolei opowiadają swoje historie, które przedstawiono w postaci humorystycznie zabarwionych scenek. Na koniec Bazyliszek podsumowuje to, co się przydarzyło jemu i kompanom – z Polakami dobrze wychodzi się jedynie na zdjęciu:).

Aktorzy otrzymali ogromne i zasłużone brawa. Znakomicie przygotowali się do odegrania swoich ról i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w próbach. Spisali się na medal! Wielkie gratulacje!

Data dodania: 2023-01-23 11:37:59
Data edycji: 2023-01-23 11:43:24
Ilość wyświetleń: 69

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook