***WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ŁEBIEŃSKIEJ HUCIE***

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Spektakl ''Bajkowe zamieszanie''

Spektakl ''Bajkowe zamieszanie''

Dnia 31 maja Szkole Koło Teatralne wystawiło spektakl „Bajkowe zamieszanie” z okazji szkolnego  Dnia Postaci Bajkowych i Literackich.

W role bardzo dobrze znanych dzieciom bohaterów z bajek wcielili się: Wiktor Hirsz – smok wawelski, Maria Rychert – Baba Jaga, Tatiana Domarus – macocha, Maciej Domarus – wilk, Filip Stromski – Gargamel, Kalina Dempc, Anna Stenka, Maja Domarus – Smerfy, Julia Kąkol – Śnieżka, Piotr Drewa – Szewczyk Dratewka, Lilianna Formela – babcia, Magdalena Hewelt – Czerwony Kapturek, Szymon – Jaś. Urzędnika zagrał Mieczysław Wojewski, ochroniarza – Jakub Szymański, a narratorem był Jakub Bach.

Zbuntowane postacie przybyły do Urzędu do Spraw Wszelakich, aby zgłaszać swoje żądania. W bajkowym świecie zrobiło się niesamowite zamieszanie. Smok wawelski, który chce obiecane przez króla Kraka księżniczki, dostaje radę, że ma się przerzucić na kaszkę. Baba Jaga nie może jeść już dzieci, więc zaczyna pobierać emeryturę i robić swetry na drutach. Do wilka, który przyszedł pożreć babcię i Czerwonego Kapturka, urzędnik chce wzywać policję. Gargamel nie może już gonić Smerfów, ogląda je więc na tablecie. Smerfy mają wiele żądań i zaczynają strajk. Dołącza do nich obrażona Śnieżka. Szewczyk, który wrócił z zagranicy wyrzuca z pracy urzędnika i przejmuje jego posadę. Babcia otworzyła przedszkole, ale nie daje sobie rady z Czerwonym Kapturkiem oraz Jasiem i Małgosią, ponieważ ci są zbyt rozkapryszeni. W końcu doszło do tego, że wszystkie postacie się pokłóciły. Na szczęście ochrona opanowała sytuację i zaprowadziła bohaterów do ich bajek.

Aktorzy świetnie wcielili się w swoje role i otrzymali wielkie brawa. Gratulujemy!

Data dodania: 2022-05-31 11:48:22
Data edycji: 2022-06-02 06:17:28
Ilość wyświetleń: 207

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook