***Szanowni Rodzice, informujemy, że od 19.02.2024 r. do 29.03.2024 r. (do godz. 12.00) trwa rekrutacja dla dzieci do oddziału przedszkolnego (5,6 latki) i klasy pierwszej (dzieci spoza obwodu) na rok szkolny 2024/2025. Wnioski wraz z oświadczeniami można składać w sekretariacie szkoły w godzinach od 8.00 do 15.00 (druki do pobrania poniżej lub w sekretariacie szkoły).***
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

„Tropem Wilczym” – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

„Tropem Wilczym” – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Łebieńskiej Hucie zostali zaproszeni przez Szkołę Podstawową im. Żołnierzy Niezłomnych w Pobłociu do udziału w X edycji projektu Fundacji Wolność i Demokracja „Tropem Wilczym” – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbył się dnia 01.03.2022 r. w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Bieg odbywa się na symbolicznym dystansie 1963 m.

Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczęły się apelem i odśpiewaniem hymnu oraz złożeniem kwiatów i zapaleniem znicza pod tablicą pamiątkową. Wydarzenie to połączono ze zbiórką do puszek na rzecz ofiar wojny na Ukrainie. Społeczność szkolna na znak solidarności z narodem ukraińskim przypięła do ubrań niebiesko-żółte elementy (wstążeczki, serduszka).

Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia w pobłockiej szkole była pani Małgorzata Rzepka. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali strażacy. Każdy uczestnik biegu otrzymał znaczek ufundowany przez Stowarzyszenie Lewino – Natura XXI . Bieg rozpoczął się o godzinie 10.00. Jako pierwsze wystartowały klasy VIII i VII. Na trasie rozstawili się kibice  dopingujący biegaczy. Najgłośniej było słychać okrzyki najmłodszych – uczniów „zerówki”. Kolejno do biegu przystąpili uczniowie klas IV – VI. Na końcu z dużym zapałem na trasę ruszyli uczniowie klas I – III wraz ze swoimi wychowawcami oraz niektórzy rodzice ze swoimi pociechami. Najmłodsi zostali nagrodzeni za udział w biegu słodkościami.

Po biegu każdy mógł ogrzać się przy ognisku oraz napić się gorącej herbaty, zjeść grochówkę, kanapkę ze smalcem i ogórkiem oraz coś słodkiego. Wszystko przygotowali rodzice uczniów.

Po poczęstunku i odpoczynku nastąpiło uroczyste wręczenie zwycięzcom medali i dyplomów. Z każdej klasy wyłoniono po 3 osoby, które najszybciej przybiegły na metę.

Zwycięzcami naszej klasy VIII zostali:

I miejsce – Jakub Górecki

II miejsce – Dawid Petta

III miejsce -  Aleksandra Domarus

 

W kategorii dziewcząt najlepszą zawodniczką biegu została nasza uczennica Aleksandra Domarus !!!

Zwycięzcom gratulujemy! Gratulujemy również wszystkim uczestnikom biegu! Cieszymy się, że dopisała nam piękna i słoneczna pogoda.

 

Gminie Szemud dziękujemy za zorganizowanie bezpłatnego transportu dla naszej szkoły.

 

 

Data dodania: 2022-03-04 12:20:44
Data edycji: 2022-03-04 12:32:28
Ilość wyświetleń: 397

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej