***WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ŁEBIEŃSKIEJ HUCIE***

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Uczniowie zerówki z wizytą w Bibliotece Publicznej w Łebnie w ramach działań ''Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0''

Uczniowie zerówki z wizytą w Bibliotece Publicznej w Łebnie w ramach działań ''Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0''

Dnia 26.01.2022 roku  uczniowie naszej zerówki odwiedzili Bibliotekę Publiczną im. Jana Piepki w Łebnie. Dzieci z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Tematem spotkania było zapoznanie uczniów z biblioteką. Dzieci zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci wzięły udział w warsztacie nta temat emocji. Każdy wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, oraz z obietnicą, że do niej wróci, aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

Spotkanie zorganizowano w ramach podjętej współpracy szkoły z Biblioteką Publiczną im. Jana Piepki w Łebnie, w związku z realizacją działań w ramach Priorytetu 3 "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0" na lata 2021-2025 - kierunek interwencji 3.1 (placówki wychowania przedszkolnego), dzięki któremu szkoła otrzymała dotację.

Kwota wsparcia finansowego stanowi 80% kosztów realizacji zadania.  Organ prowadzący, tj. Gmina Szemud zapewniła finansowy wklad własny stanowiący co najmniej 20% kosztów realizacji zadania. Całkowita kwota wsparcia dla naszej szkoły to 1.515,96 zł. W ramach tej kwoty zostały zakupione dla dzieci z naszego oddziału przedszkolnego nowości wydawnicze, które są dostępne w sali przedszkolnej, i do których nasi mali czytelnicy mają nieograniczony dostęp.

Data dodania: 2022-01-27 16:55:25
Data edycji: 2022-02-01 17:13:16
Ilość wyświetleń: 288

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook