***WITAJ SZKOŁO!!! Życzymy wszystkim uczniom i starszym, i młodszym udanego roku szkolnego, niech obfituje w dobre, zapadające w pamięć wydarzenia, cieszy wszystkich koleżeństwem w klasach i efektami systematycznej pracy uczniów. Niech przyniesie sukcesy, każdemu na miarę jego możliwości i sił. Niech ten rok odsłoni moc nowych zainteresowań i da dużo radości z uczniowskiego dorastania.***

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Wycieczka klas IV - VIII do Warszawy w ramach przedsięwzięcia ''Poznaj Polskę''

Wycieczka klas IV - VIII do Warszawy w ramach przedsięwzięcia ''Poznaj Polskę''

Warszawa moja stolica- Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”.

 

            Jesienny , mroźny poranek 22 listopada uczniowie naszej szkoły wyruszają na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Wszyscy jesteśmy w komplecie. Do stolicy przyjechaliśmy w południe. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania zabytkowej części stolicy. Pan przewodnik przeprowadził nas przez nieznane i nieoczywiste  miejsca miasta. Zapoznaliśmy się z historią najstarszej warszawskiej świątyni, byliśmy na najkrótszej siedmiometrowej ulicy starego miasta, chodziliśmy murami warownymi, była też historia miasta i jego mieszkańców podczas drugiej wojny światowej. Byliśmy także przy grobie Nieznanego Żołnierza, przemierzając Krakowskie Przedmieście mogliśmy zobaczyć rezydencję prezydenta i udało nam się obserwować zmianę warty. Nasz pierwszy dzień zakończyliśmy podziwianiem widoków z Pałacu Kultury i Nauki. Drugi dzień naszej przygody w stolicy rozpoczęliśmy od zwiedzania cmentarza na Powązkach. Miejsce które jest zakończeniem życiowej drogi ludzkiej, ale dla nas na krótki czas było historią ludzi, ich udziału w dziejach Warszawy. Jesienna słota nie przeszkodziła nam w spacerze po „Łazienkach”. Już wiemy skąd nazwa tego miejsca, jego poszczególnych budowli. Ponadto poznaliśmy historię społeczności miasta, która na przestrzeni wieków bardzo się zmieniła.

Warszawa to ciekawa historia, ale i współczesność której doświadczyliśmy odwiedzając Centrum Nauki Kopernik. Była zabawa, ale też i nauka.

            Do Łebieńskiej Huty przyjechaliśmy zmęczeni, ale też bogatsi o nowe wiadomości i doświadczenia. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia naszej stolicy.

           

Data dodania: 2021-11-25 09:57:01
Data edycji: 2021-11-25 10:10:13
Ilość wyświetleń: 476

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook